Tak lze charakterizovat oblast kolem rakouského, tirolského Kitzbühlu. Počínaje Hexenwasser až po Triassic Park jsou zde mnohé atrakce pro rodiny zdarma. Právě pro tuto destinaci je velmi výhodná Sommer Card Kitzbüheler Alpen (letní karta).

travel

Hexenwasser v Söll, několikrát  oceněný jako zážitkovo-naučný  koncept,  Triassic Park ve Waidringu, kde se děti mohou vrátit o 200 milionů let zpátky a koncept Alpinolino ve  Westendorfu nabízí výklad o Alpách přímo od horských vůdců. To jsou jen tři z desíti horských zážitků v Kitzbülských Alpách. Zdarma a jen na skok vzdálené od sebe. Nikde jinde v Rakousku není  tolik atrakcí pro celou rodinu na jednom místě. Jen je potřeba vystoupat nahoru do hor. Nejlépe s letní kartou  - Sommer Card der Kitzbüheler Alpen, platnou do 5. listopadu na jízdu na 31 horských lanovkách s množstvím bonusů. Zvýhodněný lístek pro dospělé na šest dnů stojí 67 euro, děti platí 33,50 euro, mladiství 50,50 euro. Mimochodem, týdenní pobyt ve Ferienwohnungu, v prázdninovém bytě se Sommer Card vychází pro tříčlennou rodinu od  537 euro. Je nutné dodat, že každý den místní nabízí  nové a nové atrakce                                                                 

Sommer Card umožňuje cenové zvýhodnění pobytu, pričemž každý den jsou v nabídce nová dobrodružství a nové výzvy, zejména pro děti. Například taková atrakce jako Hexenwasser (voda čarodejnic a kouzel) dostupná pohodlně lanovkou,  je absolutním  hitem, i když  zrovna není ideální počasí.           

travel                                                                                                                  

V  Triassic Parku se zase vše točí kolem „mini moře“, kde je možné pozorovat korály z bezprostřední blízkosti prostředníctvím moderní multimediatechniky. Dospělí se mohou kochat pohledem na jedinečné panorama ocelového koralu na tzv. Steinplatte. Ve Filzalmsee, v Hochbrixenu,  v 1 300 metrové výšce je možné pozorovat dorost biotopu v přírodní výzkumné stanici. Další den si můžete zvolit návštěvu Alpinolino ve Westendorfu.

Ten, kdo miluje dobrodužství,  může se vydat lanovkou Harschbichlbahn zum Hornpark přímo do i St. Johann in Tirol. Známý park plný lan a platforem na lezení, největší v regionu Kitzbühlských Alp. Tady si dětičky už od tří let mohou vyzkoušet balancovat ve výšce. Raritou pro všechny je tzv. fyling fox,  210 metrů dlouhé lano, pomocí kterého přeletíte nad krásným jezerem Angereralm Bergsee. Dospělý zaplatí 24 euro, za dítě 17, od tří let 10 euro. „V tomto parku Hornpark se přes léto děje všechno možné“ říká paní Katharina Szücs.  Nově je položená trasa pro mountain biky, ta má 13 procentní klesání od prostřední stanice až do údolí. Tam, přímo v obci St. Johann je tréninkový areál pro downhill. Anebo občerstvení  formou horské káry. Je to úžasný zážitek pro malé i velké. Děti od dvanácti let si mohou  samostatně vyzkoušet, jaké to je, řídit takovou káru dolů z kopce. Jedna jízda stojí 12 euro. Start je ze stanice lanovky Harschbichl-Bergstation ve výšce 900 metrů,  trasa měří pět kilometrů s ostrými, ale i mírnými zatáčkami až do cíle a s krásným výhledem na okolní panorama. 

travel

Kitzbühlské Alpy – to jsou čtyři krásné regiony: Hohe Salve, Brixental, St. Johann in Tirol a PillerseeTal kolem Kitzbühlu s dvaceti obcemi, které si dodnes uchovaly tirolskou atmosféru a mají stále svůj typický šarm. Patří k      nim známá jména jako Kirchberg, Hopfgarten, St. Johann in Tirol nebo Fieberbrunn. Síla atraktivnosti regionu tkví zejména v bohaté nabídce pro rodiny, turisty i milovníky outdoorového sportu. V létě je to zážitek z hor pro rodiny - 2500 kilometrů turistických tras a 1000 kilometrů pro cyklisty a horská kola. Moderní lyžařské regiony mají téměř 1000 kilometrů sjezdovek a patří k nejlepším na světě. Kitzbühlské Alpy jsou najznámějším cílem dovolených v Rakousku a říká se, že jsou „jednoduše úžasné“.

Volná jízda s kartou hosta!!! Od 1. květnaplatí pro držitele karty v těchto čtyřech kitzbühlských alpských regionech jízda zdarma. Platí to pro všechny  vlaková spojení (Rex) na trase od obce Wörgl až po obec Hochfilzen.

travel

www.kitzalps.com

www.kitzbueheler-alpen.com

www.kat-walk.at