Žít a nechat zemřít (1973)
Titulní píseň k osmé bondovce s názvem Žít a nechat zemřít napsal a nahrál Paul McCartney se svou ženou Lindou pod záštitou hudebního uskupení Wings. Dynamická skladba se stala ihned po vydání hitem, a dokonce byla adeptem na Oscara.

Nikdo to nedělá lépe (1977)
Skladba Nobody doest it better, tedy v překladu Nikdo to nedělá lépe, vznikla k bondovce Špion, který mě miloval. Její interpretkou byla zpěvačka Carly Simon.

Goldfinger (1964)
Nezapomenutelná je také píseň Goldfinger ke stejnojmennému filmu, konkrétně ke třetímu snímku s Jamesem Bondem. Její intepretace se ujala zpěvačka Shirley Bassey a nebyl to její jediný počin.

Žiješ jenom dvakrát (1967)
Pátý film v pořadí, a tedy i pátá titulní píseň. You only live twice měl původně zpívat Frank Sinatra, ale nakonec byl tento úkol svěřen jeho dceři Nancy. Dnes patří mezi klasiku.

Skyfall (2012)
Mezi top hudební počiny patří i Skyfall. Skladba v podání zpěvačky Adele má na Youtube dokonce největší počet zhlédnutí. Ihned po zveřejnění se z ní stal obrovský hit, druhé místo v britské hitparádě je toho důkazem.

Diamanty jsou věčné (1971)
Ve snímku Diamanty jsou věčné se znovu představil hlas Shirley Bassey. Skladba patří k nejznámějším, ale její budoucnost byla nejistá. Producent Harry Saltzman ji totiž nenáviděl a ve filmu zůstala jen díky co-producentovi Albertu Broccoli.

Thunderball (1964)
Hlas Toma Jonese obohatil čtvrtý díl Bonda s názvem Thunderball. Ten se o této možnosti vyjádřil jako o nabídce, která nešla odmítnout. Její autoři navíc Jonese požádali, aby poslední tón „baaaaal“ držel na konci, co nejdéle to půjde.

Jen pro tvé oči (1981)
Také skladba Jen pro tvé oči v podání Sheeny Easton se dočkala nominace na Oscara. Zpěvačka se vůbec jako první objevila na plátně při úvodních titulcích.

Zláte oko (1995)
Angažmá Tiny Turnery bylo zárukou toho, že z písně, které se ujme, udělá hit. A to se i stalo. Zlaté oko v originále Golden Eye má vše, co by měla populární píseň mít. Navíc se ve stejnojmenném filmu poprvé jako Bond představil herec Pierce Brosnan.

Vyhlídka na vraždu (1985)
Naši desítku uzavírá Vyhlídka na vraždu (A view to a kill) v podání kapely Duran Duran. Šlo o jeden z komerčně nejúspěšnějších počinů. Na jejím nahrání se podílel i šedesátičlenný orchestr.

Kterou skladbu máte nejradši?

Reklama