image.jpgFoto: Shutterstock.com

  1. Jemné vlasy by se měly upravovat do kratších délek. Čím je totiž vlas delší, tím větší problém má udržet svou váhu a zachovat hustotu. Ideální jsou tupé sestřihy s maximální délkou po ramena. Prostříhané konečky jsou velmi důležité, vlasům totiž ulehčí a přidají na objemu. Stejně tomu bude, když účes oživíte světlejším melírem.
  2. Nikdy neaplikujte žádný přípravek v nadměrném množství. Zcela postačí, když do dlaně aplikujete množství připomínající kuličku hrášku.
  3. Ze svého kosmetického arzenálu vyřaďte šampony pro uhlazený efekt a lesk. Veškeré tyto přísady jsou pro vlasové vlákno zatěžující, vlas neprodyšně obalí a ten pod tíhou chemických látek ztěžkne. „Z praxe mohu doporučit šetrnou kosmetiku s obsahem keratinu, který vlasy vyplňuje a zpevňuje,“ radí  Renáta Gacká, vlasová expertka kadeřnické kosmetiky Nouvelle. 
  4. Kondicionéry nanášejte výhradně do délek, nikoli přímo k vlasové pokožce. 
  5. Jemné vlasy nikdy nesplachujte příliš horkou vodou. Ta povzbuzuje mazové žlázky k nadprodukci a ještě více oslabuje už tak křehký vlas.
  6. Vlasy nikdy nerozčesávejte mokré.
  7. Po důkladném vypláchnutí všech přípravků vyfénujte vlasy v předklonu. Budou vzdušnější a efekt plného účesu vydrží déle.
  8. Na fénu si nastavte spíše chladnější proud vzduchu.
  9. Vyvarujte se silně tužících vlasových přípravků. 
  10. Opticky na objemu přidají volné lokny. Ty můžete vytvořit pomocí kulmy, natáček či šetrnějších papilot. Vlasům můžete pomoci i pouze prsty, kterými je promačkáte.