Říká se, že nejlepší je strhnout náplast. A říká se také, že léčená chřipka trvá týden a neléčená sedm dní. A s rozchody je to vlastně jako přes kopírák. Rozejít se s partnerem není nic příjemného a tak, když už to musí být, zkuste z toho vybruslit nejlépe, jak jen to půjde...

Když rozchod, tak rozchod. Zejména v případě, že žijete v nefunkčním vztahu. A pokud se chcete s chlapem rozejít alespoň trochu důstojně, zkuste se řídit těmito několika radami.

brake

  1. Máte-li v hlavě myšlenku rozchodu, první, kdo by se o tomto faktu měl dozvědět, je právě váš partner, ne kamarádka, kolegyně v práci nebo omylem uklízečka na chodbě. Je celkem pravidlem, že se takové věci dostanou k dané osobě bleskovou rychlostí.
  2. Pokud se chcete s partnerem opravdu rozejít, udělejte to. Nechoďte okolo horké kaše a buďte přímá.
  3. Kopačky dávejte na neutrální půdě, ne doma (rozchod by mohl skončit „udobřovacím“ sexem), ne u rodičů (ti rádi lobují za své ratolesti, i když jim je klidně 50) ani v hospodě s přáteli (alkohol by takové konfrontaci nepomohl). Veřejný prostor vás ušetří trapných a dramatických scén. Vyberte proto místo, které vám ani vašemu partnerovi není blízké a nebude jitřit city.
  4. Až k tomu dojde, nevytahujte staré křivdy, hádky a výčitky. Ty už nikomu nepomůžou a jen otevírají staré rány.
  5. Mluvte jasně a výstižně. Nezamotávejte se do složitých souvětí, zdlouhavých prupovídek ani otřepaných frází. Rozchod není příjemná záležitost, tak ať to máte vy i vás protějšek za sebou rychle a (téměř) bezbolestně.
  6. Nenechte se zlomit. Chcete-li opravdu rozejít, protože... (doplňte si sama) a vaše důvody jsou oprávněné, racionální a nejednáte v afektu, buďte silná. Partner vám může slibovat hory doly, citově vydírat a přemlouvat vás k novému pokusu.
  7. Byť se to zdá lákavé, zapomeňte na sex na rozloučenou. Díky němu se moc dobře totiž nerozejdete a loučit se takhle můžete i dlouhé měsíce. To vás ve vašem životě rozhodně nikam neposune. A navíc, věřte, že nikdo není tak zoufalý, aby k sexu potřeboval svého ex.
  8. Snažte se vyhnout porozchodové komunikaci se svým ex. Nekontrolujte, zdali je v pohodě (asi chvíli nebude), nezjišťujte, jestli něco nepotřebuje ani mu nedoporučujte třeba návštěvu terapeuta. Péče je milá, ale vzhledem k tomu, že jste to byla vy, kdo se rozešel a kdo už s ním nechce být, nemá cenu dál mu zasahovat do života. 
  9. Rozchod s sebou nese i vedlejší následky – rodinu, přátele a místa, kam jste společně chodili. Zkuste si dát zpátečku, vy jste partnerovi dala sbohem, a nestýkejte se ani s jeho přáteli, ani s rodiči. Dejte alespoň na čas sbohem i klubům, restauracím a oblíbeným podnikům. Není nutné na sebe v jednom kuse narážet.
  10. Po čase, ne po týdnu ani po měsíci, až veškeré emoce odezní, klidně se zase chovejte přátelsky a setkávejte se se společnými známými. Odpusťte si ale řešení nových vztahů a partnerů. Nemá to zapotřebí ani vaše nová polovička, ani ta minulá.

Také si přečtěte:

Reklama