Dermokosmetika je speciálním typem kosmetiky určeným pro problematickou či aknózní pleť, avšak nejen pro ni. Výživná séra, pleťová tonika, noční i denní krémy či hydratační emulze Cerave, Avene, Skincode, Eucerin a jiných značek jsou oblíbené i mezi ženami, které problémy s pletí nemají.

Kosmetika pro osoby, jež hledají bezpečnou péči
Dermokosmetiku ocení všichni, které zajímá, jak jsou kosmetické přípravky vyráběny, jaké látky obsahují a jakým způsobem fungují. Na vývoji tohoto odvětví kosmetiky se podílí dermatologové, pediatři, oftalmologové i lékárníci, účinnost přípravků je potvrzená klinickými studiemi.

Přípravky spadající pod dermokosmetiku jsou plně hypoalergenní, nehrozí tedy alergická reakce pleti. Splňují daleko přísnější podmínky na výrobu než klasická kosmetika, navíc na trh přináší stále nové inovace a expertízy. A o ty stojí nejen lidé s citlivou pletí.

Pro někoho nutnost, pro jiné prevence
Koho trápí atopie, akné, rosacea, pigmentové skvrny, seboroická dermatitida a jiné potíže, ten obvykle nemá jinou možnost než používat dermokosmetiku. Klasické kosmetické přípravky s parfemací jejich pleť mnohdy nesnese, reaguje podrážděním. Proč by ale měl dermokosmetiku používat i člověk bez problémů s pletí?

Dermokosmetika eliminuje riziko vzniku narušení a citlivosti. K pleti se chová maximálně šetrně, není pro ni zátěží. Lze ji tedy považovat za určitou formu prevence různých problémů s pletí.

Na kvalitu dermokosmetiky si rychle zvyknete
Šetrná, jemná, bez parfemace. Dermokosmetika je prostě jiná, ovšem kdo ji vyzkouší, ten si na ni velmi rychle zvykne. Výrobců specializujících se na toto odvětví kosmetiky, je vícero. Velmi oblíbená je například francouzská kosmetika La Roche Posay, dále Bioderma, Vichy apod.

Reklama