Jaké přípravky byste doporučila ženám, které mají suchou pokožku?
S věkem ubývají lipidy nebo-li tuky v pokožce, po čtyřicítce je většinou pokožka už vůbec nevytváří. A právě tady pomůže kosmetika, která tuky obsahuje. Na rozdíl od kolagenu nebo retinolu sice tuky v krému nepomáhají obnovit elastická vlákna a vyplňovat vrásky, ale dokáže zabránit stárnutí nepřímo. Lipidy mají totiž v pokožce funkci bariéry, tzn. chrání pokožku před škodlivinami a volnými radikály, které se vyskytují všude kolem nás. Důležitá funkce lipidů je spočívá také ve funkci ochrany pleti před ztrátou vody. Tuky v krémech jednoduše pokožku ozdraví.

Příčiny suché pokožky jsou: nedostatek vody v rohové vrstvě, zvýšená obnova pokožky, poškození kožní bariéry. Pro všechny tyto faktory jsou důležité lipidy, tuky. Suchá kůže představuje pro mnohé lidi nepředstavitelné strádání a mezi typické příznaky suché pokožky patří zarudnutí, šupinatost, svědění, olupování, popraskání a pocit napjatosti pokožky. Avon má pro takovou pleť krémy řady ANEW NUTRI ADVANCE – lehké a výživné obsahují drahocenné mastné kyseliny omega 3,6 a 9, které dodají pokožce výživu do hloubky a zároveň pocit pohodlí.


Poslední dobou je v kosmetice velmi oblíbený vitamin C, kde vidíte jeho účinek? Komu byste přípravky s vitamínem C doporučila?
Vitamín C podporuje tvorbu elastinu a kolagenu, proto snižuje výskyt drobných vrásek ať už mimických, tak i po delším používání i vrásek hlubokých. Je základem pro tvorbu a přenos kolagenu do dermis (vnitřní část kůže), proto je pokožka neuvěřitelně zpevněná a také projasněná – zářivá. Také je účinným antioxidantem, který ničí volné radikály (dráždivé elementy) z okolního prostředí. Aby byl účinný, je zapotřebí jej použít ve vysokých koncentracích, což je možné pouze v sérech, které obsahuje silnější koncentraci aktivních látek. Vitamin C inhibuje tvorbu tyrosinu, enzymu, který podporuje tvorbu nadměrných a nežádoucích pigmentových skvrn typických pro stárnoucí pokožku, čili nejen na pleti, ale i na rukou, dekoltu. Doporučuji například novinku Avon řadu DISTILLERY = Pudr s vitamínem C, je to 100% čistý vitamín C ve stabilizované formě.


Slyšela jsem, že se vitamin C může rychle zkazit, jak to tedy je?
Přesný chemický název vitamínu C je askorbová kyselina. Tato kyselina je ovšem velmi nestabilní, rychle podléhá oxidaci při kontaktu se vzduchem a světlem - v praxi to pak znamená, že se jakoby zkazí, změní barvu z čisté přes zlatou na hnědou. Takto nebude efektivní a může vám dokonce podráždit pleť, i když bude v ledničce. Chlad sice prodlouží jeho životnost, ale stejně po delší době dojde k oxidaci. Právě proto AVON přichází s již zmiňovanou novinkou – DISTILLERY = Pudr s vitamínem C. K aktivaci vitamínu C dojde při konkrétním nanášení s olejem či krémem = nejlepší způsob jak pleti dopřát potřebnou porci aktivního vitamínu C.


A jaké přípravky doporučíte ženám s mastnější pokožkou?
Nejdůležitější v péči o jakoukoliv pleť je správná péče speciálně určenou dle typu pleti. Neboť špatně zvolená péče sice vznik např. mastné pleti až aknózní nezapřičiňuje, ale může stav a průběh zhoršovat. Ideální péče o mastnou pleť spočívá v důkladném a zároveň šetrném způsobu odličovaní bez vysšujících látek „drastických detergentů“ = mýdel často obsažených v micelárních vodách, dále je potřeba se vyhnout obsahu alkoholu v pleťových vodách, neboť ten pleť přesušuje a pokožka se brání nadměrnou tvorbou mazu, dochází k ucpávání pórů a vzniku pupínků, čímž se dostanete do začarovaného kruhu.

Na problematickou pleť s rozšířenými póry a citlivými mazovými žlázkami je mnohem lepší používat lehčí gel - krémy než např. výživné těžké krémy.
Velmi důležité je obnovit porušený hydrolipidický plášť na povrchu pokožky při čištění, čili proto nyní AVON přichází s novou čistou řadou DISTILLERY – odličovací balzám s meruňkovým olejem a mangovým máslem, který šetrně odlíčí, upraví pH pleti tak, aby byla odolná, nepřesušená s výrazným antibakteriálním účinkem. Teprve pak, když je pleť zahojená a bez šupin a svědivých partií, lze použít i ANEW MICELÁRNÍ VODU, která má absolutně jiné, než ostatní nejmenované vody, šetrné účinky, díky obsahu přírodní látky Sapindus rarak.


Většina micerálních vod však pleť dráždí...
Ano, v naší kosmetické praxi se denně setkáváme s přesušenou a podrážděnou pletí micelárními vodami, zatímco AVON ANEW micelární voda je opravdu bezpečná a nedráždí právě pro svůj obsah přírodních látek určených k čištění.
Dalším prvkem je výživa. U mladistvé mastné pleti se jedná o nadměrnou produkci mazu, čili zde je dobré používat zmatňující látky, jako je např. kaolín – řada NUTRA EFFECTS, dále hydratační jsou chia semínka, mořské řasy, extrakt ze zeleného čaje apod. Vynikající je řada produktů k SOS péči – tyčinky, masky, krémy, peeling řady SKIN CLEAR.


Jaké jsou vaše rady, jak nejefektivněji zpomalit díky péči o pokožku proces stárnutí?
Jak bylo již výše popsáno, hlavní body pro péči o pleť – správné odličování, hydratace, ochrana. Toto je nejdůležitější v prevenci proti vráskám, proti stárnutí a ve specifické péči o problematickou pleť. Avon nabízí neskutečné množství produktů s účinnými látkami na základě vědeckých a klinických, dermatologických a ekologických studií a v posledních produktech se zaměřením na bio s heslem „čistá krása bez kompromisů“, což vyjadřuje čisté, účinné, ekologické a vysoce koncentrované složení.

Reklama