Foto: Shutterstock
Antiperspirant vás udrží v suchu
„Antiperspirant obvykle bývá účinnější, protože na rozdíl od deodorantu dokáže omezit tvorbu potu. Zpomalí tvorbu potu v potních žlázách, a tím vás udrží pěkně v suchu. Pojí se s tím řada dnes už vyvrácených mýtů, například že bránit tělu, aby se potilo není zdravé, protože pocením se tělo přece ochlazuje a zamezuje přehřátí a zároveň tak vylučuje škodlivé nebo nepotřebné látky,” vysvětluje Monika Vybíralová z Dove a dodává: „To vše je samozřejmě pravda, nicméně potní žlázy jsou na povrchu celého těla, a tak mu zamezení pocení v podpaží rozhodně nijak neuškodí. Kvalitní antiperspiranty mají navíc už i šetrné složení a zároveň hezky voní, a tak se díky nim i během horkého dne cítíte stále komfortně.”
Deodoranty pocení nezabrání
Naopak deodoranty pocení nebrání, ani ho nijak neomezují. Jejich složení je jednodušší, neobsahují alkohol, ani hliníkové soli. To je také důvod, proč mezi přírodními přípravky najdete vždy jen deodoranty a nikoli funkční antiperspiranty. Cílem deodorantu je totiž jen překrýt nežádoucí tělesné pachy, které vznikají, když se pot ukládá na pokožce a v něm se množí bakterie. Obsahují proto jen vonné látky a antibakteriální přísady, jejichž úkolem je pot neblokovat, ale zamezit jeho rozkládání, a tím pádem i tvorbě zápachu.
Zároveň je ale třeba dodat, že každý deodorant si zaslouží nějakou dobu hájení. Může trvat i tři týdny, než si na něj pokožka „zvykne“ a nový přípravek bez alkoholu a solí na ní začne správně fungovat.
Pokud vám klasický deodorant nefunguje, teď víte, že je to tím, že pocení zkrátka redukovat neumí. Jestli tedy hledáte účinnější variantu, nebo potřebujete intenzivnější ochranu na léto nebo do náročnějších dnů, zkuste antiperspirant.
Zdroj: Monika Vybíralová ze společnosti Dove
Nový komentář