Víno, káva, čaj, tabák – to vše může zanechat stopy na vašich zubech, stopy trvalé, ne však nesmazatelné. Existuje několik způsobů, jak znovu rozzářit úsměv. Přemýšlela jste o bělení?

 

Základní způsoby, jak docílit zesvětlení zubů, jsou v podstatě dva:

 

+ mechanické zesvětlení – jde především o odstranění méně odolných povrchových pigmentů mechanickou cestou, jedná se spíše o očištění zubů než o jejich bělení v pravém slova smyslu. K tomu se užívají abrazivní zubní pasty, obsahující mikročástice, které „obrušují“ ulpělé pigmenty ze zubní skloviny, zesvětlovací zubní pasty s obsahem enzymů nebo mikrosilikátů (speciální mikroperly nebo mikrogranulky mechanicky odstraňující méně odolné pigmenty) a tzv. pískování neboli air flow, to je zesvětlení zubů práškem tryskajícím v proudu vzduchu.

 

+ chemické bělení – za pomoci účinné látky dochází ke změně struktury pigmentů uvnitř povrchové vrstvy zubní skloviny, a tím k jejich „zneviditelnění“. K tomuto účelu se používá buď peroxid vodíku, nebo šetrnější karbamid peroxidu. Karbamid peroxidu je jediná klinicky ověřená látka, která prostupuje do struktury zubu a odbarvuje pigmenty v ní usazené, zubní sklovina zůstává nepoškozena. Bělení je však neúčinné na amalgámové výplně, korunky, protézy, skvrny vzniklé dlouhodobým užíváním tetracyklinu a změny v barvě zubů vzniklé díky zubnímu kazu, tlení apod. Měly by se barvit pouze zuby zdravé, bez neošetřených zubních kazů a jiných problémů (krvácivost dásní atd.).

 

Jednou ze značek, které se specializují (nejen) na bělení, je Yotuel. Yotuel nabízí škálu výrobků jak pro domácí bělení, tak pro ordinační. Je to systém bělicích přípravků vyvinutý stomatology. Yotuel systém byl testován na předních univerzitách a klinikách po celém světě. Množství nezávislých studií výzkumnými laboratořemi potvrzuje výborný bělicí a profylaktický efekt produktů Yotuel.

 

Bělicí přípravky Yotuel pro domácí bělení

Široká škála Yotuel přípravků pro domácí bělení je vhodná jak pro delší udržení bílých zubů po ordinačním bělení, tak i pro vás, kteří hledáte šetrnou, levnou a časově nenáročnou metodu, aby váš úsměv zářil. Všechny bělicí sety jsou doplněny podrobným postupem v češtině. Efektivní je kombinovat přípravky s karbamid peroxidem s přípravky bez karbamidu – například používat bělicí zubní pastu spolu s bělicí tyčinkou.

 

Domácí bělení – přípravky s karbamid peroxidem (10 %)

 

Yotuel 7 hours – startovací set pro domácí bělení

Þ      karbamid peroxid v pH neutrálním prostředí

Þ      obsahuje 2x bělící gel 6 ml, 2x nosič a bělící pastu

Þ      vhodné pro pacienty se špatnou tolerancí k profesionálnímu otiskování

Doba aplikace: 1 hodina

Počet aplikací: dle požadovaného výsledku max. optimálně však 7dnů

 

Kompletní set pro bělení zubů určený pro začátečníky s jednoduchou obsluhou. Vyčistíte si zuby zubní pastou, vytvarujete nosiče dle návodu, gel z tuby nanesete do nosičů nebo přímo na zuby a přikryjete nosiči a necháte až hodinu působit. Po sejmutí opět zuby vyčistíte pastou.

 

TIP: na večírek s vybělenými zuby!!

Než zahájíte vaše přípravy na večírek, aplikujte 7 hours bělicí systém a teď máte hodinu na to, abyste se připravili na večírek. Můžete vše dělat bez omezení: hygienu, účes, oblečení atd.

 

Yotuel bělicí tyčinka, 9 g a Yotuel bělicí tužka se štětečkem, 2 g

Bělicí pomůcky s aktivním kyslíkem (oxygenem) pro Váš zářící úsměv rychle a diskrétně kdykoli během dne. Bělí a zároveň osvěžují dech. Gel se u tyčinky nanáší aplikátorem na zuby, u tužky se otáčením aplikátoru vytlačuje na štěteček, kterým se nanáší obzvláště přesně na jednotlivé zuby a do mezizubních prostor. Vysoce kvalitní tuba Vám nikdy nevyteče ve Vaší kabelce či tašce.

Þ      karbamid peroxid v pH neutrálním prostředí

Þ      velmi jednoduchá aplikace

Þ      atraktivní kosmetický doplněk

Þ      vysoce kvalitní tuba, nevyteče

Þ      osvěžuje dech

Þ      kdykoli připraven k aplikaci

Þ      možno používat, jak často potřebujete

 

Domácí bělení – přípravky bez karbamid peroxidu

Yotuel bělicí – udržovací – zubní pasta Classic a Pharma 50ml

Bělení probíhá na bázi přírodních enzymů papainu (extraktu z papáji). Zubní pasty mají velmi nízký koeficient oděru-abraze, obsahují aktivní fluoridy a xylitol. Vaše zuby šetrně vybělí a zároveň o ně účinně pečují, bez detergentů  nepění, s neutrálním pH. Ideální pro každodenní použití v boji se zubním kazem. Varianta Pharma obsahuje navíc vitamín B5 pro citlivé zuby a na problémy s dásněmi

Þ      extrakt z papáji

Þ      vysoký obsah xylitolu 10 %, přírodní čistící látky

Þ      vysoký obsah fluoridu 1 000 ppmF

Þ      draslík, zajišťující tlumivé účinky na citlivé zuby

Þ      neobsahuje chemické čistidla

Þ      vitamín B 5 na citlivé zuby a na problémy s dásněmi,  varianta Pharma

Þ      nízká obraze Classic 36 R.D.A; Pharma 40 R.D.A.

 

Yotuel Pharma                                                 Yotuel Classic

chuť lékořice                                                                svěží chuť máty

 

Yotuel bělicí – udržovací ústní voda 250 ml

Pomáhá bělit zuby a regenerovat dásně. S obsahem alantoinu, fluoridu a xylitolu pro regeneraci měkkých tkání a skloviny. Bez alkoholu, vhodná pro každodenní použití.

 

Yotuel bělicí dentální žvýkačky Classic a Pharma

Stejné účinné látky jako v zubní pastě. Ideální přes den, když není čas si vyčistit zuby. Varianta Pharma obsahuje navíc vitamín B5, který posiluje dásně.

V balení po 10 či 12 ks.

Þ      extrakt z papáji

Þ      xylitol

Þ      bez cukru

Þ      vitamin B 5 na citlivé zuby a na problémy s dásněmi,  varianta Pharma

Yotuel Pharma             Yotuel Classic

chuť lékořice                            svěží chuť máty

 

Zásadní body receptury YOTUEL:

obsahují xylitol, draslík, fluorid a karbopol.

 

  • Xylitol: Xylitol je přírodní čistící látka získávaná z finských lesů. Trvalá konzumace xylitolu snižuje tvorbu zubního kamene a potlačuje mutující skupinu streptokoků, a tím snižuje přilnavost kamene. Na základě podrobných a dlouhodobých klinických testů prováděných za posledních 20 let se zdá, že snížení výskytu zubních kazů v rozsahu od 30% do více než 85% lze dosáhnout zavedením xylitolu do každodenní rutiny po dobu 1 až 3 let.
  • Draslík: Nejobvyklejším vedlejším účinkem zaznamenaným během ošetření jinými ochrannými bělícími prostředky je mírná citlivost zubů. YOTUEL® bělicí produkty obsahují dostatek draslíku, a fungují tak stejným způsobem jako zubní pasta na citlivé zuby.
  • Fluorid: Fluorid byl přesvědčivě prokázán jako vhodný nástroj užitečný v boji proti kazům. Oplachování fluoridem po každém bělení bylo shledáno přínosným, neboť zvyšuje odolnost skloviny proti zubním kazům.

Více na www.yotuel.cz