jeans.jpg
Foto: Shutterstock

Džíny, které vás čekají a neminou

Dnes si můžete v případě džínů vybírat z nespočtu stylů a střihů. Do módy se vrací trend 90. let v podobě nápadně širokých nohavic. Výhodou je jejich praktický střih, který se hodí jak na zimu, tak i během letních měsíců, kdy jsou uvolněné nohavice prodyšné.

Krok vedle neuděláte ani při investici do džínů laděných do bílých tónů. Spíše než čistě bílou, volte tlumenější odstíny, jejich barva nebije do očí a snáze se kombinuje s dalšími kousky. Skvělý způsob, jak ozvláštnit nudný outfit, jsou právě kalhoty – velkým hitem jsou například patchwork džíny které jsou sešity z rifloviny různých odstínů.

FotoJtet.jpgLIU JO, Fashion Arena Prague Outlet, 1 378 Kč / Lindex, 1 299 Kč / Lee, AboutYou, 1 099 Kč /
Foto: Se souhlasem Fashion Arena, Lindex, AbouYou

Je trend skinny jeans mrtvý?

Historie tohoto upnutého střihu sahá až do 17. století na dvůr Ludvíka XIII. Tehdy se ještě nejednalo o džíny, jak je známe dnes, ale spíše kalhoty, které byly populární mezi urozenými muži. Jak už to ve světě módy bývá zvykem, trend se rozšířil do dalších zemí a v cyklech se opakoval až do dnešní doby. S nástupem generace Z se ale tyto kalhoty dočkaly svého pomyslného konce, svou roli přitom nejspíše sehrála pandemie coronaviru a filosofie body positivity.

Že se svých skinny jeans ještě nechcete nadobro vzdávat? Pokud chcete tento nostalgický kousek nosit i dnes, řiďte se jedním jednoduchým pravidlem: nekombinujte jej jen s dalšími upnutými kousky. Raději se snažte těsný look vybalancovat volnějším croptopem či oversized trikem, abyste vytvořila vyváženou siluetu. Stejnou zásadou se můžete řídit i v případě upnutých sukní

FotoJet-8-.jpg
Marks&Spencer, 3 099 Kč / Zara, 699 Kč / Trendyol, BezvaSport, 467 Kč
Foto: Se souhlasem Marks&Spencer, Zara, BezvaSport

Denim on denim

V případě džínových vršků všichni čelíme jednomu dilematu: zkombinujeme tento top i s džínovými kalhotami? V tomto roce by vaše odpověď měla být kladná, neboť styl denim on denim je ikonický pro navracející se styl Y2K. Nejlépe bude tento look vypadat, pokud spolu sladíte mírně odlišné odstíny džínoviny, aby outfit nevypadal příliš jednolitě.

Džínovina všude

Zapomenout byste neměly ani na doplňky. Zvláště ty vyrobené z džínoviny jsou skvělým detailem správně sestavených outfitů. Denim je velice funkční materiál, hojně využívaný například pro výrobu tašek. Ostatně takovou si můžete vyrobit i ze svých oblíbených džínových kalhot, které už dosloužily svému původnímu účelu. Ale skvěle denim funguje i na nejrůznějších pokrývkách hlavy a dalších trendy doplňcích. Pytel se s nimi roztrhl v roce 2016, kdy Rihanna způsobila „denim mánii“ outfitem, v němž vynesla džínové kozačky.

FotoJetasd-1-.jpg

Sinsay, 559 Kč / Ar of Polo, BezvaSport, 467 Kč / eobuv, 680 Kč / Mango, Fashion Arena, 629 Kč / Washwell GAP, GAP Store, 1699 Kč
Foto: Se souhlasem Sinsay, Fashion Arena, GAP

Zdroje: Tiskové materiály Fashion Aréna, InStyle