Džíny budou vždy nedílnou součástí našeho šatníku. Ale točit pořád dokolečka oblíbené skinny nebo „sedmdesátkové“ zvonáče, může být trochu nuda. Tím neříkáme, ať se jich zbavíte, jen pojďme společně otevřít svou mysl a přivítat nové denimové trendy. Předpověď je jasná: budou velké!

denim

Džíny vás nikdy nezklamou, a pokud ve vaší práci nevládne přísný dress-code nebo se nechystáte do společnosti, můžete se na ně spolehnout prakticky vždy. Díky ti, milý Levi Straussi, za to, že jsi je v roce 1873 přivedl na svět a díkybohu, že už to není materiál, který byl výsadou amerických horníků, zlatokopů a ošlehaných kovbojů. Džíny si zamiloval každý – od Jamese Deana, volnomyšlenkářských hipíků až po takové osobnosti jako je Barack Obama nebo třeba Sarah Jessica Parker. Denim je tak skvělý a nadčasový materiál, že se dokonce módní návrhář Yves Saint Lauren nechal kdysi slyšet: „Lituji jen toho, že jsem nevynalezl džíny.“ A není se vlastně ani čemu divit! Podle vědců jich dokonce na jednoho člověka připadá až sedmero! Tak se přiznejte, kdo jich má ještě o trochu víc?

Denim

Nová sezona, nové trendy

Toto jaro se o slovo ale hlásí nové trendy. Některé slaví comeback, na jiné si některé z nás budou ještě chvilku zvykat a jiné už si v nich s radostí libují.

Volné „roury“

denimToužíte po pohodlí? V tom případě volejte sláva, protože džíny volného střihu, v sedmiosminové délce, jsou skvělá volba. Kombinujte je s ryze ženskými prvky – podpatky, krajky, satén... - a budete za hvězdu.

denim

Roztřepené konce nohavic

denimDěravá kolena nejsou žádná novinka, tentokrát se ale otrhaný trend přesouvá na samotný konec nohavic. Čím víc, tím lépe.

denim

Oversized bunda

denimBýt oddaná džínové bundě, není žádná ostuda, naopak, je to přesně ten kousek, který se dá nosit na mnoho různých způsobů a nepřestane vás bavit. Letos ale zapomeňte na délku do pasu a střih pěkně na tělo. Letos se uvolněte a oblékněte bundu klidně i o několik velikostí a délek větší.

denim

Výšivková mánie

denimTrochu návrat do 60. let, hodně trendy a tolik zábavný. Takový je trend výšivek. Malý detail a hromada parády. Navíc, kdo má šikovné ručičky, může si kalhoty, bundu nebo džínovou košili došperkovat sám.

denim

Bílý comeback

denimPravda, nosit bílé džíny není příliš praktické, ale za tu parádu to občas stojí. Nebojte se nosit bílou klidně od hlavy až po paty.

denim

Nezapomeňte si také přečíst: