Kdo by si to byl býval myslel, že se hlavní denim 80. let vrátí na výsluní, že? Mrkváče ale letos opravdu slaví nemalý úspěch a najdete je snad v každém módním řetězci. A vsadíme se, že je možná máte i na dně vaší skříně.

Mrkváčům ve moderně nyní říká také například mom jeans a jsou to džíny, kterých se mnoho žen bojí. Svým střihem zdůrazní vaše křivky, nic neodpustí a nezvolíte-li kalhoty s kapsami na zadku, mohou spíše uškodit než naopak. A pak tu jsou ženy, které je naopak milují, a to kvůli jejich vysokému pasu a faktu, že se v nich můžete bez obav najíst a zároveň neustále nezatahovat bříško.

Ale! Rozhodně není důvod nad nimi lámat hůl, stačí, kdy se je naučíte nosit jako profík. Věřte, že s těmi správnými kousky z vás bude hvězda ulice.

Jak nosit mrkváče a nevypadat jako v 80. letech?

  • Dobrou zprávou je, že se tento typ džínů hodí prakticky na každý typ postavy. Jsou ideální, máte-li ženské křivky, ale také pro vysoký typ postavy, anebo ženy s krátkým trupem. Základem totiž je vhodný výběr barvy a samotného střihu.
  • Jednou z klíčových vlastností mom jeans je vysoký pas. Díky tomu může tento střih hezky pracovat s vaší postavou – vytvořit opticky vosí pas nebo například zdůraznit hezký zadeček. Přebytečná kila zase hezky zakamuflujete kombinací džínů s kabátkem nebo sakem, které bude v délce vašich boků.
  • Volnější střih džínů může například s mikinou působit trochu klučičím dojmem, a proto se nebojte naopak sáhnout po takových kouscích jako je top s volánky, transparentní halenka, crop top…
  • Chcete nosit mrkváče? V tom případě se vždy zaměřte na pas, který musí být viditelný. Nikdy proto nezapomínejte vršek zakasat dovnitř kalhot.
  • Nenechte se mýlit, mom jeans mohou být i zatraceně sexy. Volnější silueta ve skutečnosti nabízí dokonalou rovnováhu s přiléhavými vršky, zejména těmi upnutými a vysokými botami na podpatku.
  • Spíše než volit k džínům tohoto střihu bavlněné tričko, oblékněte materiály, které dokonale celý outfit pozvednou. Nebojte se saténu, hedvábí, tylu nebo třeba třpytivých aplikací.
  • Pokud chcete být za dámu, vždy k těmto kalhotám nazujte boty na podpatku. Pokud se vám líbí sportovní prvky, volte bílé tenisky a holé kotníky.

Také si přečtěte:

Reklama