Přeju vám všem hezký den.
Dovolte, abych se představila. Jsem Kočka. Nazvete-li mě „pouze“ kočkou, hluboce mě urazíte. Jsem totiž tím nejdůležitějším členem rodiny. A pevně věřím, že všichni moji příbuzní žijící po celé zemi též.

Pokusím se vám trochu přiblížit slasti života se Mnou. Mňau!!!


 

Čím se liší život lidí žijících bez Kočky od těch s Kočkou?

 

Liší se v mnoha věcech. Nejsnáze to poznáte, když si povídáte s někým normálním. Čili člověkem žijícím bez Kočky.

Odlišností je mnoho. První a nejzásadnější je ta, že normálního člověka nikdo nebudí pravidelně ve tři ráno a vůbec…. Žádná chlupatina mu nediktuje životní rytmus.

I když jde potom kočička třeba ještě na chvilku spát a nechá člověkům milosrdně nějakou tu půlhodinku spánku, je třeba se s ní po vzbuzení přivítat. A to hezky a mile, bez ohledu na noční buzení. V koupelně na vás taky kouká, případně chce napít čerstvé vody z kohoutku. Když si normální člověk normálně posedí u snídaně, vy musíte nejprv nakrmit Kočku a pak rychle něco pro sebe.

Klid u stolu taky moc není, protože Kočka musí zkontrolovat co jíte, takže pobíhá po stole a snaží se lísat. Což dělá ostatně vždy, když si chcete něco přečíst.  Nedejbože luštit křížovku…

Přes den bývá Kočka příjemnou společnicí, většinou spí nebo jí stačí troška hraní nebo jiné zábavy, například venku.

Večer je třeba vyčistit její záchod a opět šelmu nakrmit a napojit.

Normální člověk se večer rozvalí do vany a nic ho neruší. Člověk s Kočkou  se sotva rozvalí do vany, už ho špízuje Kočka a požaduje napít. I kdyby si měla třikrát líznout, musíte jí dát napít. Nejspíš je to její rituál, neboť se potom pohodlně usadí do košíčku na pračce a tváří se nadmíru spokojeně. Spokojeně se může tvářit teď už i člověk, protože má nějaký čas jen pro sebe….

Ukládání ke spánku bývá občas normální, většinou je však spojeno s vyháněním Kočky a hraním si s Kočkou.

 

Lidi žijící bez Kočky nemusejí kupovat kočičí jídlo….

Lidi žijící s normální Kočkou kupují kočičí jídlo…..

Lidi žijící s Kočkou mlsnou pečlivě vybírají kočičí jídlo, aby padesát procent toho, co koupí skončilo v koši téměř netknuto….

Nejhorší varianta je ta  Kočka, která má v jazyku snímač cen a pojídá jen a pouze granule těch nejvyšších cenových kategorií.

 

Lidi, žijící bez Kočky, nemusejí kupovat kočkolit. Nemusejí čistit kočičí vzácnosti a nemusejí každý den špicovat nos, aby zjistili, jestli se má veškerý obsah vyčistit ještě dnes a nebo to ještě nějaký den vydrží……

Vypadá to trochu, jako když si voníte k čerstvě upečenému koláči, ale ten koláč je fakt příjemnější. J

 

Z výše uvedeného plyne, že lidé žijící s Kočkou se mají lépe….

Tak co? Pořídíte si kočku? Nebo radši Kočku?