Jaké písně o ženách mám rád? Tuhle otázku jsem si položil, když jsem začal psát článek k dnešnímu tématu. Je tu MDŽ a myslím, že dnes potěším všechny Cecilky, Zuzky a Terezky... pojďte si se mnou připomenout staré dobré šlágry!

Mezinárodní den žen je tu! Rozhodl jsem se, že si ho užijeme při poslechu písní, protože co už je na světě krásnějšího než žena a píseň... no, dobře, možná ještě pohled z koňského hřbetu, ale ten si tady na netu těžko užijeme.

Namíchal jsem si pro vás koktejl songů, který vám teď odpoví na otázku: Které písně o ženách mám rád? V tématu vám položím trochu jinou otázku, ale myslím, že by se na můj výběr dala aplikovat také, a to přesně v tomto pořadí: jeden Werich a dvojitej Walda – protřepat, nemíchat.

Nejdřív do sebe kopneme toho Wericha. Žel jsem nenašel k téhle písničce žádný klip, jen zvukový záznam...

Cecílie

A teď si dáme toho dvojitého Waldu. Terky a Zuzky, tohle je pro vás!

Tereza

Písnička pro Zuzanu

I když jsem chlap, neodpustím si poznámku: Sakra, ten Walda byl fešák s uhrančivým pohledem! A teď už k tomu dennímu tématu...

Téma dne 8. března 2013: Rádio ŽENA-IN.cz vám hraje k MDŽ

Zpříjemněte si den písničkou! Odpovězte mi na otázku:

  • Jaká písnička se vám hned vybaví, když se řekne: píseň o ženě?

bookSvou odpověď mi pošlete na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Z kapacitních důvodů budu pouštět vždy jen jednu písničku od jedné čtenářky, berte to tedy jako takovou skladbu na přání. Když se náhodou trefíte do písničky, kterou pošle nějaká čtenářka před vámi, nezoufejte, vyberu pro vás jinou písničku od stejného interpreta. Předpokládám, že zájem o téma (jak už to u našeho rádia bývá) bude veliký, tak se nezlobte, když se na vaši písničku vůbec nedostane. Doufám, že vás potěší i písničky pro ostatní čtenářky.

Pozor! Abyste měla šanci na dárek, je potřeba k tipu na písničku připojit i odkaz na YOUtube, kde je k poslechnutí. Můžete také napsat krátký text o tom, jestli máte s touhle konkrétní písničkou nějakou zajímavou vzpomínku.

Příspěvky posílejte nejpozději 8. 3. 2013 do 14.30 hodin. Později je ještě větší pravděpodobnost, že už nebudou uveřejněny.

Dárek: Jednu ze čtenářek, které si napíší o písničku na přání, odměním pěkným dárkem, knížkou Ivy Málkové a Jany Dostálové: Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí.

Reklama