tes2.jpg

„Podpora komunit je nedílnou součástí našeho podnikání, chceme být dobrým sousedem všude tam, kde provozujeme naše prodejny. Ráda bych vás pozvala na první ročník akce Den pro dobro, kde oceníme vybrané vítězné organizace našeho grantového programu Vy rozhodujete, pomáháme, pro děti pak bude nachystaný bohatý doprovodný program,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco ČR.

Součástí komunitního dne jsou soutěže o ceny pro děti, například ukázka canisterapie, výtvarně rukodělná dílna, lekce znakového jazyka a deskové hry. Pro mlsné dětské jazýčky bude přichystána cukrová vata zdarma.

Formou rozhovorů se před NC Eden také představí organizace, se kterými dlouhodobě spolupracujeme v oblasti podpory komunit, například Člověk v tísni, Diakonie Českobratrské církve evangelické, Federace potravinových bank a Nadace rozvoje občanské odpovědnosti. Návštěvníci mohou zavítat na stánky, kde představí své aktivity na pomoc dětem dobročinné organizace Dobro-dějky, Diakonie ČCE, Centrum pro dětský sluch Tamtam, Tichý svět, Mumraj rodinné a komunitní centrum. Své aktivity také představí charitativní projekt Tesco Anděl.

tes.jpg
 
Unikátní grantový program Nadačního fondu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ podporuje již od roku 2016 veřejně prospěšné projekty neziskových a příspěvkových organizací po celé České republice.  Celkově Tesco na podporu komunit v České republice již věnovalo 46 890 000 korun, které rozdělilo mezi 2 230 veřejně prospěšných projektů.

Tesco se od roku 2013 také zapojuje do potravinových sbírek po celé České republice a pomáhá tak poskytnout potraviny těm, kteří se ocitli v tíživé životní situaci.
Prostřednictvím partnerství s národními potravinovými bankami, které pomáhají přerozdělovat přebytečné potraviny, Tesco v loňském roce z prodejen a distribučních center darovalo 1 443 tun přebytečných potravin místním charitativním organizacím. To je meziročně o 6 % více a ekvivalent 3,4 milionu porcí jídel, které pomohou lidem v nouzi.

6315bff5af566obrazek.png

Reklama