„Naší snahou je být dobrým sousedem všude tam, kde provozujeme naše prodejny. První ročník Dne pro dobro předčil naše očekávání, chtěla bych moc poděkovat všem zapojeným organizacím za přípravu programu a zajímavých aktivit nejen pro děti. Doufám, že se před NC Eden potkáme opět za rok ještě v hojnějším počtu a inspirujeme další obchody po celé České republice,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco ČR.

6319c5b169befobrazek.png

Formou rozhovorů se před NC Eden představily organizace, se kterými Tesco dlouhodobě spolupracuje v oblasti podpory komunit. Na akci vystoupili například zástupci Člověka v tísni, Diakonie Českobratrské církve evangelické, Federace potravinových bank a Nadace rozvoje občanské odpovědnosti. Návštěvníci také mohli zavítat na stánky, kde představily své aktivity na pomoc dětem dobročinné organizace Dobro-dějky, Diakonie ČCE, Centrum pro dětský sluch Tamtam, Tichý svět, Mumraj rodinné a komunitní centrum. Kromě výše zmíněných představil své aktivity také interní charitativní projekt Tesco Anděl.

Součástí komunitního dne byl rovněž bohatý doprovodný program pro děti, včetně soutěží o ceny, ukázek canisterapie, výtvarně rukodělné dílny, lekce znakového jazyka a deskových her. Zároveň byla pro mlsné dětské jazýčky přichystána cukrová vata zdarma.

Unikátní grantový program Nadačního fondu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ podporuje již od roku 2016 veřejně prospěšné projekty neziskových a příspěvkových organizací po celé České republice.  Celkově Tesco na podporu komunit v České republice již věnovalo 46 890 000 korun, které rozdělilo mezi 2 230 veřejně prospěšných projektů.

Tesco se od roku 2013 také zapojuje do potravinových sbírek po celé České republice a pomáhá tak poskytnout potraviny těm, kteří se ocitli v tíživé životní situaci.

Prostřednictvím partnerství s národními potravinovými bankami, které pomáhají přerozdělovat přebytečné potraviny, Tesco v loňském roce z prodejen a distribučních center darovalo 1 443 tun přebytečných potravin místním charitativním organizacím. To je meziročně o 6 % více a ekvivalent 3,4 milionu porcí jídel, které pomohou lidem v nouzi.

6319c5c3ca12aobrazek.png

Reklama