5f6dc4c578d39obrazek.png
Foto: Shutterstock

„Vdávala jsem se už těhotná. Můj stav sice svatbu uspíšil, ale brali bychom se i bez toho. Byli jsme, nebo jsem si alespoň myslela, že jsme, zamilovaní. Petr mi nedal ani náznakem najevo, že se nechce ženit. Náš den D proběhl přesně podle našich představ, měli jsme velkou svatbu a moc jsme si ji užili,“
popisuje Dana.

Ta neměla nejmenší tušení, k čemu dojde následující ráno. S Petrem společně posnídali a on s tvrzením, že se musí pro něco stavit v práci, odešel. Problém byl v tom, že už se pak k Daně nikdy nevrátil.

Překvapivý konec

„Bydleli jsme v té době přechodně v pokoji u mých rodičů, ale měli jsme se stěhovat do vlastního. Petr ráno odešel a do odpoledne byl pryč. Myslela jsem, že řeší nějakou havárku v práci, protože fabrika jela i o víkendu. Pamatuju si dodnes, že v pět hodin zazvonil telefon a Petr mi do sluchátka oznámil, že se se mnou rozchází. Nevzmohla jsem se v tu chvíli na nic, telefon mi vypadnul z ruky a rodiče mě přiběhli podepřít, protože jsem se poroučela k zemi,“ vypráví Dana.

Když se vzpamatovala z prvotního šoku, pokoušela se Petrovi dovolat, ale marně. Celý víkend o něm neslyšela, a tak oba dny probrečela. Nakonec svolil, že se sejdou v pondělí v kavárně.

„Jako by tam přede mnou seděl cizí člověk, byl naprosto chladný, bez úsměvu. Suše mi oznámil, že svatba byla chyba, že si uvědomil, že mě nemiluje, ale bylo už pozdě z té velkolepé veselky vycouvat, takže to nechal až po ní. Na otázku, jestli je v tom někdo jiný, odpověděl, že v žádném případě. Strašně mě zklamal, ale nemohla jsem ho do manželství nutit. Po několika měsících jsem byla zase svobodná a v devátém měsíci těhotenství,“ svěřuje se žena.

O dceru neměl zájem

Ke svému bývalému manželovi od té doby chovala zášť. Když se jí narodila dcera Lucie, zůstala s ní u rodičů, protože neměla žádné vlastní úspory na samostatný život. V jednom bytě nakonec zůstaly dvacet let. Během té doby Petr neprojevil žádný zájem vidět svou dceru.

„Alimenty, ty nejnižší možné, platil celkem pravidelně, ale o Lucku zájem neměl a já jsem byla docela i ráda, protože bych nechtěla, aby se vídala s takovým křivákem. Od známých jsem se později dozvěděla, že se Petr hned po svatbě odstěhoval do jiného města, po nějaké době se znovu oženil a postupně se mu narodily tři děti. Jenže jeho manželka asi před dvěma lety zemřela na rakovinu a on na ně zůstal sám. Nikomu bych nepřála nic zlého, ale asi boží mlýny přeci jen existují,“ říká Dana.

Osudová jízda autobusem

Dana Petra v podstatě od rozvodu neviděla, dcera Lucie neměla tu čest nikdy. Tedy až do roku 2018, kdy se všichni náhodou potkali.

„Nastoupily jsme u nás ve městě do autobusu a najednou vidím, že za volantem je Petr. Oba jsme na sebe koukali jako zjara, ale řekli jsme si akorát dobrý den a s Luckou jsme postupovaly do vozu. Potom jsem ho viděla ještě několikrát. Bylo jasné, že nastoupil jako řidič v našem městě. Sice se Lucku nesnažil nijak kontaktovat, ale raději jsem jí řekla, že ten holohlavý pán, co občas jezdí s autobusem přes sídliště, je její táta. Byla už dospělá, takže to vzala docela dobře a řekla, že asi začne chodit víc pěšky, protože někoho, kdo o ní nemá zájem vídat nemusí. Exmanžel naštěstí jezdil jen pár měsíců a potom jsme ho zase vídat přestaly, za což jsem byla neskutečně vděčná,“ vypráví Dana.

Po dlouhých letech bez vztahu, když viděla, že dcera je velká a přestává ji potřebovat, si navíc podala inzerát na seznamku. A hned na první pokus to vyšlo. Momentálně je Dana šťastně vdaná a bydlí ve vysněném domečku na venkově. O exmanželovi s Luckou už nějakou dobu neslyšely. 

Čtěte také: 

Reklama