Být rodičem znamená zápřah na úplný úvazek, který je často i velice náročný. O to víc rodiče potěší, když jsou za své nasazení odměněni i nepatrnou maličkostí. Den matek nebo Den žen je již zakořeněnou tradicí, ale při jaké příležitosti poděkovat tatínkům? Zvýrazněte si ve svých diářích datum 15. června, což je Den otců, a dejte svému partnerovi/tatínkovi najevo, že je správným tátou. Značka Dove MEN+CARE vám přináší tipy, jak příjemně strávit tento nedělní den i malý návod tatínkům, jak spolehlivě na své ratolesti zapůsobit.

Proč slavit Den otců?

V průběhu roku není příliš příležitostí, jak vyjádřit uznání i city k tatínkům, kteří mají nezastupitelnou roli v rodině. Jejich přístup k výchově, pozornost, i životní nadhled jsou nenahraditelné a dodávají výchově vašeho dítěte ideální rovnováhu. Jsou méně úzkostliví, jsou většinou akčnější, což děti milují, přivádí je k různým sportům a dokonale doplňují ženskou intuici. Nemá váš partner v hlavě den, který patří právě oslavě jeho role v rodině? Připravte mu se svými ratolestmi nějakou milou pozornost nebo program, který ocení nejen on, ale i celá rodina.

Tipy na nedělní den, který patří tátům

 •  Kam vyrazit, když prší

Ošklivé počasí není důvodem, proč zůstat doma. Každý správný táta má rád technické vymoženosti i muzea všeho, co má kola. Vyrazte proto například do muzea veteránů, muzea motocyklů, Národního technického muzea, na výstavu angličáků nebo se vydejte po stopách Aloise Nebela krásnou železniční tratí historickým vlakem. Je tatínek spíš vodomil? Pak vyrazte do aquaparku!

 • Výlety za slunečného počasí

DoveNemůžete se rozhodnout, kam se vydat, když je pěkně? Trefou do černého může být výlet do outdoorového lanového centra, zdolávání vrcholků skal Českého Švýcarska nebo Adršpachu, za sázením vyrazte na dostihy, objevte Malou a Velkou Ameriku nebo jděte s rodinou do zoo. Když po cestě potkáte pěknou zahrádku, kde točí dobré pivo, bude zářit tatínek blahem a děti se vyřádí.

 • Trocha adrenalinu nikdy neuškodí

Každý muž ocení trochu adrenalinu navíc. Chcete ho něčím překvapit, u čeho se bude bavit celá rodina? Nechte ho vyzkoušet skydiving, při kterém zažije bezpečný pocit volného pádu, a vy ho přitom s ratolestmi můžete sledovat. Má raději vodu? Pak je ideální vodní lyžování, kdy si s celou rodinou uděláte příjemné odpoledne s koupáním a piknikem na pláži. Pokud je příznivcem silných vozů, nechte ho vyzkoušet školu smyku, jízdu hummerem nebo pořádným sporťákem. Extrémní zážitek bez kapky potu v podpaží zajistí antiperspiranty Dove MEN+CARE Extra Fresh nebo Energy Dry, které poskytují šetrnou péči a dokonalou ochranu před pocením.

 • Nedělní odpoledne v pohodlí domova

Pokud preferujete klidné nedělní odpoledne, začněte oblíbeným obědem, který nastartuje tatínkovy chuťové buňky (má raději guláš nebo kachnu se zelím?). Chcete mu dopřát odpolední relax při fotbalovém zápase? Vyrazte s kamarádkou a dětmi ven a uvidíte, s jakým širokým úsměvem vás manžel přivítá po návratu zpět. Po cestě můžete vyrobit netradiční přání ke Dni otců, pro které tatínek určitě najde jedinečné místo – vsaďte se, že na lednici, kterou otevírá dennodenně a rád…

 • Novopečený tatínek a Den otců

Den otců patří všem tatínkům, zasloužilým i těm novopečeným. Každému tátovi se hodí dobré tipy, jak se chovat první měsíce vašeho novorozence nebo jak zaručeně udělat dojem na děti a stát se tak v očích vašich ratolestí báječným tátou. Značka Dove MEN+CARE vám bude přinášet inspirativní manuály, jak například zabavit děti, když hlídáte bez manželky, jak uhlídat dítě, když začne chodit nebo jak se připravit na příchod nového člena do rodiny.

 • Náročný den v maximální pohodě

DoveI když program Dne otců může být náročný, není nic lepšího, než být dobře připraven. Pánská kosmetika značky Dove MEN+CARE nabízí antiperspiranty i sprchové gely, na které je maximální spoleh. Pro příznivce svěžích vůní přináší Dove MEN+CARE antiperspiranty Extra Fresh v novém obale pro snadnější aplikaci, které spolehlivě zabraňují pocení a účinně chrání až po dobu 48 hodin. Díky speciálnímu složení s obsahem ¼ hydratačního krému, nově obohaceném také o vitamin E, dokonale chrání pokožku před podrážděním. Rozlučte se s vysušenou pokožkou se sprchovým gelem Extra Fresh, který díky speciálnímu složení s ultralehkými kapslemi MicroMoisture  chrání pokožku před vysušováním a pomáhá redukovat ztrátu vlhkosti.

Nezávazná doporučená spotřebitelská cena sprchového gelu Dove MEN+CARE Extra Fresh (250 ml) je 72,90 Kč.

Nezávazná doporučená spotřebitelská cena antiperspirantů Dove MEN+CARE Extra Fresh ve variantě spreje, tuhého antiperspirantu a kuličkového antiperspirantu (150 ml, 50 ml, 50 ml) je 86,90 Kč.

Dove

Věděli jste, že:

 • Den otců se slaví ve více než 40 zemích světa (například v Argentině, Brazílii,  Íránu, Japonsku, Malajsii, Nepálu, v zemích jižní Evropy i v Polsku)
 • Už v roce 1910 uspořádala Sonora Dodd ve státě Washington veřejnou oslavu Dne otců jako poděkování svému ovdovělému otci za výchovu šesti dětí
 • Státním svátkem se stal v roce 1972 v USA, kde ho uznal prezident Richard Nixon, zatímco den matek byl tou dobou svátkem již 58 let
 • Den otců má své místo v českém kalendáři od roku 2009 a oficiální květinou je růže (červená a bílá)
 • Kromě Dne otců se v mnoha zemích slaví také Mezinárodní den mužů, konkrétně 19. listopadu
 
Reklama