Tradice oslavy Dne otců je živá především v Americe. Slaví se, ale živě také ve Skandinávii, státech Pyrenejského poloostrova, nebo třeba v Bulharsku. Zámek Loučeň se přidal již před sedmi lety k těmto oslavám, a také v letošním roce připravil pro všechny táty, tatínky, otce a taťky dárek. Všichni muži, kteří se rozhodnou vyrazit se svými ratolestmi v neděli 18. června za společným zážitkem na zámek Loučeň dostanou vstup zdarma. Dostaveníčku pohádkových tatínků bude vévodit loupežník Rumcajs. V tento den bude také otevřena nová výstava „50 LET LOUPEŽNÍKA RUMCAJSE“. K vidění bude na zámku Loučeň až do konce srpna tohoto roku.

zamek

„Svátek matek je propagován již tradičně. Nám bylo trochu líto tatínků, protože oslavě jejich svátku není věnována taková pozornost, přestože dobrý táta začíná být vzácností, a osobně se domnívám, že vyzdvihovat význam obou rodičů v rodině je velice důležité,“ uvádí Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň. „Česku se dlouho tato tradice vyhýbala, ale pouze do doby, než se našlo pár nadšenců a průkopníků, mezi něž patří i zámek Loučeň, kteří si tento den připomenou spolu s většinou míst v Evropě, v neděli 18. června, kdy Den otců oslavíme. Letošní rok se na Loučeni nese v narozeninovém rytmu, slavíme 10 let od otevření zámku. A slavíme rádi s každým, kdo má také významné výročí. A protože i legendární loupežník Rumcajs – vzorný táta, slaví 50 let od uvedení první série večerníčků v České televizi, budou mít návštěvníci možnost být mezi prvními, kdo uvidí výstavu „50 LET LOUPEŽNÍKA RUMCAJSE“, která je na letošní léto zapůjčena na Zámek Loučeň z pražské Galerie umění dětem. Rumcajs, loupežník z lesa Řáholce, je nejznámějším českým pohádkovým tátou, proto se vše bude při letošní oslavě Dne otců točit právě okolo pohádek a všichni tátové, kteří nás v tuto červnovou neděli navštíví, mohou ukázat svým dětem, že ony také mají svého tatínka „jako z pohádky, dodává Kateřina Šrámková.

jh

Nemáte někdy pocit, že tátů v pohádkách je málo? Kolik pohádkových tátů, otců a tatínků znáte? Určitě pana krále, co měl tři syny či tři dcery, tatínka Jeníčka a Mařenky, vodníka Hastrbucha, a pochopitelně Rumcajse, který svou rodinu měl rád nadevšechno. Přijeďte tedy se svými dětmi na zámek Loučeň a vypravte se do pohádky za těmito pohádkovými táty. Podívejte se společně, jací jsou ti praví tátové z pohádky. Budeme si na ně aspoň jeden den v roce s Vámi hrát.

loucen

Program Dne otců 18.06.2017

  • 10:30 Bubnování v kruhu –  velmi oblíbené
  • 11:00 Vodník Ploutvička a Rusalka vaří lektvar síly
  • 11:30 Loupežnická bitka
  • 12:00 Bubnování v kruhu
  • 12:30 Soutěže pro kluky i chlapy
  • 13:30 Pohádka o Perníkové chaloupce
  • 14:00 Bubnování v kruhu
  • 15:00 Loupežnická bitka
  • 15:30 Tatínku, hádej! ... co na to pan král?
  • 16:00 Bubnování v kruhu
Reklama