píše ve svém příspěvku naše čtenářka Zuzana. Proč vítá Den otců a proč se jí zdá tento svátek užitečný, to se dočtete v této první čtenářské novince. Děkujeme a věříme, že inspiruje i vás

Vyrostla jsem v době, kdy jsme slavili MDŽ. Osmého března jsem tudíž každoročně chodila do školy jenom s pomůckami na první dvě hodiny, protože pak jsem v pionýrském kroji odkráčela do některého z benešovských podniků recitovat Františka Hrubína. Byla to hezká doba. Ráda jsem se ulejvala a ráda jsem recitovala.

Pak jsem trochu povyrostla, přišly první lásky a ejhle, byl tady najednou svatý Valentýn. Prožívala jsem ho moc. Kupovala jsem plyšáčky, čokoládová srdíčka a psala svému milovanému, že naše láska vydrží až za hrob. Nemusím podotýkat, že to už je samozřejmě taky dávno pryč, protože mi to po těch letech manželství přijde trošku stupidní dokazovat si lásku zrovna takhle. Ale stejně jsem ráda, když mi manžel přinese kytku J

Zhruba v době, kdy jsme začali slavit v našich končinách Valentýna, přišel i Den matek. Ta druhá květnová neděle mi přišla vhod, protože moje maminka má narozky i svátek v prosinci. A tenhle svátek je příležitostí, jak jí věnovat nějakou maličkost, která jí potěší. Jasně, můžete namítnout, že mamince přeci můžete tu kytku a bonboniéru věnovat taky kdykoli. Ale upřímně, spoustu lidí to nakopne až ve chvíli, kdy to mají napsané v kalendáři.

Den dětí je bez debat, svým třem ratolestem nezapomenu popřát a připomenout jim, že je miluju nade všecko na světě a vyrobím jim vždycky XXL zmrzlinový pohár.

No a Den otců? To, že existuje, jsem se dozvěděla někdy před pěti lety, čirou náhodou. Věnovala se mu jedna ze stránek letáku Tesco a byla plná tipů na vína a kravaty. Bylo to tak trošku lámané přes koleno. Ani nevím, jestli je tenhle napsaný v kalendáři. A co si o něm myslet, to taky netuším. Neznám nikoho, kdo by ho slavil. A přitom, když si teď tak vzpomenu na tátu, který pro mě znamená strašně moc, tak je mi to líto. Proč neslavíme taky taťky? Ten by asi koukal nechápavě, kdybych za ním přišla s lahví slivovice. „Tak tati, všechno nejlepší“. A možná že to udělám. A řeknu mu, že ho mám ráda. Jaký je v podstatě rozdíl mezi mámou a tátou? Pojďte slavit Den otců. Učte to svoje děti a jednou jim to nepřijde divné, jako to teď nám.

Zuzana

To jste, milá Zuzano, napsala moc pěkně a já vám děkuji. Škoda, že už žádného otce nemám, určitě bych mu popřála.

  • A vy, milé ženy-in? Vítáte tento svátek? Z jakého důvodu? Také mu popřejete?
  • A co otec vašich dětí? Zaslouží si slavit svátek? Je příkladným otcem, který si zaslouží pochvalu?
  • Co si na jeho otcovské roli nejvíc ceníte? Svěřila byste mu péči o děti bez obav?

Napište nám něco hezkého ke dni otců. Ať už o vašem otci, nebo otci vašich dětí na adresu:

redakce@zena-in.cz

Reklama