Je váš partner i skvělým tatínkem? Tak ho překvapte a vezměte ho třeba do hospody nebo do kina. Na Den otců, který bude už v neděli, máte skvělou možnost.

Do hospůdky na pivo: local one box (lokality zobrazené v jednom boxu)

Co takhle vzít vašeho partnera – skvělého tátu do restaurace s dobrým pivem? Rádi byste vyzkoušeli nějakou novou hospůdku, ale nemáte konkrétnější představu? Nevadí, velice praktický je v tomto směru vyhledávač Google.cz - a nemusíte kvůli tomu ani chodit na Mapy Google.

Není nic snadnějšího než do vyhledávacího políčka na Google.cz napsat, co a kde hledáte. Tak třeba můžete napsat „hospůdky Praha 5“ a vyhledávač vám nabídne seznam restaurací s mapou, kde jsou všechny přehledně zobrazené, a nejen to… Rovnou se vám totiž zobrazí i webová stránka restaurace a telefonní kontakt. Všechny tyto informace přitom získáte v jednom rychlém a jednoduchém kroku.

Tím však vaše možnosti nekončí. Když kliknete na „špendlík“ na mapě, který představuje restauraci, můžete si zjistit cestu tam a zpět a mapu si třeba rovnou vytisknout. Podobně můžete vyhledávat i hotely, bary, nemocnice a jiné. Stačí zadat jakoukoli službu, kterou hledáte, a vaše město.

g

Na skvělý film: movie one box (program kin v jednom boxu)

Po dobrém jídle a pití můžete vyrazit třeba ještě za zábavou do kina. Máte představu o konkrétním filmu, na který byste chtěli zajít, ale nevíte, kde ho ve vašem městě dávají? Stačí, když do vyhledávače zadáte název filmu a město. Zkuste třeba napsat „Po přečtení spalte Praha“ a zobrazí se vám kino, adresa a čas promítání.

g

…anebo naopak teprve chcete prozkoumat, na co byste mohli jít? Zadejte tedy do vyhledávače filmy a město. Zkusme třeba „film Karlovy vary“ a vyhledávač vám nabídne seznam filmů, promítaných ve vámi vybrané oblasti, včetně stručných informací, hodnocení a dosavadních recenzí.

g

 

K příležitosti Dne otců se Google také podíval, co čeští uživatelé vyhledávače Google.cz hledají v souvislosti se slovem „táta“ nejčastěji a zjistil, že jde především o řadu zábavných filmů.

Nejhledanějším dílem televizní obrazovky s tátou v titulu je český televizní pořad „Hledá se táta“, na druhém místě najdeme již kultovní komedii „Táta v sukni“ (USA), třetí příčku obsadil neméně známý film „Můj táta hrdina“ (Francie/ USA). Následují filmy „Táta nebo milenec“ (Francie), „Táta lump“ (USA) a „Velký táta“ (USA).

Nehledají se jen tátové filmoví, ale pátrá se i po těch skutečných. Touhu po nalezení nového otce rodiny potvrzují i další hledané výrazy jako „buď můj táta“ nebo „jsi můj táta“. Děti zároveň hledají radu a pomoc v případě problémů s otcem (zlý táta).

Tento přehled vychází ze statistiky jménem Zeitgeist, která nabízí seznam nejvyhledávanějších slov nebo největších skokanů za určité období. V tomto případě jde o nejhledanější dotazy na téma „táta“ za období leden až květen 2009.

Nejhledanější dotazy  na téma „táta“ na Google.cz (leden - květen 2009)

 1. Hledá se táta (TV pořad, ČR)
 2. Táta v sukni (film, USA)
 3. Můj táta hrdina (film, Francie/ USA)
 4. Táta (píseň, Daniel Landa)
 5. Bohatý táta (blog)
 6. Táta sekáč (kniha, Jean Webster)
 7. Táta nebo milenec (film, Francie)
 8. Buď můj táta
 9. Zlý táta
 10. Táta lump (film, USA)
 11. Velký táta (film, USA)
 12. Jsi můj táta

Krásný Den otců!

Reklama