l

Po nějaké době je tu zase den vykládání karet. Dnes můžete opět psát své otázky pro Tarot. Celý zítřejší den se budu pokoušet na co nejvíc z nich odpovědět.

Jak už asi z minulých vykládacích sezení na Ženě-in víte, prostřednictvím Tarotu se lze pohybovat po mnohokolejné trati času i lidských myslí.

Každá jedna karta má význam mantický, astrologický i energetický. Je jako kapitola knihy. Výklad tří karet už tvoří malý příběh. Celý soubor 78 tarotových listů je pak ne jedna kniha, ani knihovna, je nekonečným množstvím knih a příběhů s otevřeným koncem...

Můžeme nahlédnout do minulosti, na zdravotní rizika, do pocitů druhých a také do alternativ budoucnosti. Říkám záměrně alternativ, protože budoucnost, tedy její větší část, je měnná!

Není to o tom, že člověk má do detailu nalajnovaný osud. Z větší části je právě on jeho tvůrcem. Samozřejmě jsou věci, které jsou nám karmicky dané, ale s tím neudělají nic žádné karty.

Jak se ptát?

Žádný vykladač by vám neměl modelovat budoucnost. Vždycky musí zůstat prostor pro vaši svobodnou volbu. Má vám ukázat různé cesty. Vy si pak svobodně můžete zvolit, po které se chcete dát.

Žádné „takhle to bude“!

Ze sezení by člověk neměl odcházet zdecimovaný rovnou na „Nuselák“, ale s nadějí a možností východiska. Případně připravený na překážky.

Díky Tarotu se totiž můžeme lecčemus vyhnout, a to by měl být hlavní důvod, proč si jej necháme vyložit.

Štěstí přeje připraveným

jJe dobré vědět, co se stane, když udělám něco…

Jestli zůstanu s manželem, bude se má budoucnost vyvíjet zcela jinak než v případě, že se rozvedu a legalizuji vztah se sousedem. Tarot může dopředu informovat, co může na cestě u každé z alternativ čekat. Konečná volba je ale jen na mně.

Mohu se maximálně připravit na možnosti

Otázky: „Jak zareaguje můj manžel, až mu všechno oznámím? Bude mi dělat problémy s bytem? Jak to přijme můj syn?“ jsou tedy na místě a jsou to dobré otázky, stojím-li před takovým rozhodnutím.

Velmi dobře je také se zeptat: „Co ke mně soused opravdu cítí? Chce se mnou doopravdy žít? Jak bude vycházet s mým synem?“ Vždycky totiž lidé neříkají to, co si skutečně myslí. A na to je Tarot geniální.

Nebo: „Budu spokojená v novém zaměstnání, jak budu reagovat na plat?“ Jedna věc je super kolektiv a druhá platové podmínky.

Ptejte se jen na to, co opravdu chcete vědět!

Každá otázka je potenciální odpovědí. Ono to působí ode mě teď nelogicky, ale má to důvod. Ptejte se výhradně na to, co jste schopni pak řešit!

Je jistě zajímavé se zeptat, jestli mě přítel podvádí, ale jsem vnitřně připravená na možnost, že ano?! Říkám to proto, že za pohled do budoucna, který zprostředkuji druhému, odpovídám a není mi to jedno.

Tohle by měla být jakási etická norma pro každého, kdo se magií seriózně zabývá.

  • Ten, kdo vám poskytne informace, je za to, co vám říká, plně odpovědný a není vyjmut z modelu zpětné vazby.
  • Zásadně by neměl říkat věci, na které jste se nezeptali. To proto, že existují informace, na které není tazatel připravený, tedy je pak nedokáže zpracovat. Je to chyba vykladače, nikoli tazatele.
  • Ať už se vrhají runy, nahlíží do křišťálu, vykládá význam snu nebo hovoří s kartami, dobrá čarodějka má na prvním místě podpořit a dát naději. Souvisí to s „projekcí“ a chystám o tom brzy celý článek.
  • Magie není byznys ani módní záležitost a už vůbec není prostředkem, jak povýšit pošramocené sebevědomí. Rozhodně není na hraní! (Nebo by neměla být.)

Co Tarot neumí a proč?

Ptát se prakticky můžete na cokoli, jen nepokládejte tyto otázky:

Za jak dlouho? – Tarot nezná čas v tom smyslu, v jakém ho vnímáme my. Právě díky tomu se ale může pohybovat zcela libovolně, protože všechno v tu chvíli je už přítomností. Otázku KDY tedy nelze seriózně zodpovědět.

Co mám dělat? – K tomu, aby Tarot řekl, co máte udělat, by vám musel stranit, musel by vás mít rád nebo vám chtít pomoci. NEŽIJE, čili nemyslí. Jen já nebo ten, kdo jej čte. Řekne vám, co se stane, když uděláte to či ono nebo tamto nebo naprosto cokoli, ale až ve chvíli, kdy věc „pokládá“ za něco, co se děje. Tedy „když udělám“, ne „co mám udělat“.

Ptejte se pod článkem

Ode dneška až do zítřejšího rána můžete pod tento článek psát své otázky. Pak jich vezmu sto, protože víc většinou nejsem schopna, a v pátek budu postupně vkládat odpovědi.

Není třeba psát jména, jen datum narození…

Buďte prosím konkrétní. Je to na dálku, a tak mohu zkoumat jen to, co čtu, tedy bez energie tazatele, a je to tím složitější… Díky.

Reklama