Blíží se druhá květnová neděle, kdy si připomínáme jednu z nejmilejších osob v našem okolí - naši mámu. Určitě jste již přemýšleli, jak ji potěšíte. Pokud letos oželíte bonboniéru, máme pro vás skvělý tip na dárek, který vás navíc bude stát pouze chvilku vašeho času.

Druhá květnová neděle patří již tradičně všem maminkám. Svátek, který se v našich končinách slaví s krátkou přestávkou již od roku 1923, patří mezi ty nejoblíbenější a obecně více dodržované. Přece jen naše mámy pro nás udělaly mnoho a každý by to měl ocenit. I když se povídá, že jejich úsilí plně doceníme až s příchodem vlastních dětí, přesto nám nic nebrání v tom, abychom jim alespoň jednou ročně udělali krásný den.

manminka

„Začněte už ráno a chovejte se k ní jako k celebritě nebo vzácné návštěvě”

Někdo si potrpí na okázalé dary, jiný naopak daný den plně věnuje tomu, aby si jej oslavenci řádně užili. Mámy bohužel žijí tak trochu v každodenním stereotypu - starost o rodinu, o lednici, špíz a plné žaludky domácího osazenstva jim ani mnoho času na sebe nenechává. Věřte, že právě tady je prostor, jak mámě tento sváteční den zpříjemnit.

Co žádá vaše veličenstvo?

Snídaně do postele je sice výsadou králů, ale proč si ji také nedopřát? Určitě dobře víte, co má máma nejraději. Snad žádná žena neodmítne něco sladkého - pusťte se do palačinek nebo lívanců. Není to nic těžkého a vaše snaha bude oceněna. Pokud si na vaření netroufáte, čerstvé pečivo a dobrá marmeláda udělá své.

Dopoledne věnujte úklidu společenských místností, tedy těch, kde jako rodina trávíte nejvíce času. Není nic příjemnějšího než pohled na uklizený pokoj. Stačí jen setřít prach a nábytek ošetřit leštící emulzí, například osvědčenou Diavou. Nábytek se bude lesknout, bude se na něj chytat méně prachu a místnost příjemně provoní čistotou. Věřte, že i to málo máma s nadšením docení. Posbírat rozházené věci, polštáře a další předměty je samozřejmostí.

V obletování oslavence pokračujte dále i v průběhu dne. Oběd sice bude s největší pravděpodobností opět v režii mámy, ale to neznamená, že nebudete mít příležitost být nápomocni.

Jen naslouchejte a uvidíte

Stolování, které nachystáte, můžete ozvláštnit netradičně složenými ubrousky - internet je plný různých návodů, jak na to - případně svazkem kytiček a třeba i těch lučních.

Po jídle si veškerý úklid vezměte na svá bedra vy. Abyste kuchyň dali do pořádku, nemusíte zde trávit moc času. Co lze, to pojme myčka, zbytek umyjte ručně. Cílem je, aby se v kuchyni nikde nepovalovalo žádné nádobí, které tam být nemá. K výslednému dojmu výrazně dopomůže, když vyčistíte sporák nebo varnou desku od zbytků jídla. Vezměte si na pomoc jemný prášek, půjde to lépe.

Odpoledne je čas na procházku nebo povídání s mámou. Určitě ji potěší, když se upřímně budete zajímat o její mládí, vaše dětství, o první chvíle s vaším tátou apod. Věnujte se jí prostě na sto procent a jen naslouchejte. Pokud vytáhne fotky z jejího mládí, je to dobré znamení.

koupelna

Úklid koupelny je nevděčná práce, protože výsledek dlouho nevydrží. Vrhněte se na ni odpoledne z vlastní iniciativy. Pro mámu to bude další milé překvapení. Abyste se zbytečně nezdržovali, použijte nějaký univerzální prostředek, například Fixinelu Koupelnu. Lze ji použít takřka na vše a pro vaše potřeby plně postačí. Minimálně ale nablýskejte alespoň kohoutky a vyčistěte sítka od zbytků vlasů. Pokud již mámě nemůžete s žádným úklidem pomoci, nastal čas na další příjemnou chvíli. Udělejte jí kávu nebo čaj, pusťte si oblíbený film a společně relaxujte.

Vzpomeňte si, jakou radost jste mámě v neděli udělali, a zkuste jí s úklidem pomoci alespoň o víkendu. Pomůže to uvolněné atmosféře a všichni budete spokojenější.

Reklama