6278d0b1da699cl.jpg
Foto: Shutterstock

„Selhal nám monitor dechu nebo jsme ho špatně zapojili, nevím. Vůbec nezahlásil, že naše holčička nedýchá, takže když jsem ji našla v postýlce, byla už mrtvá. Přivolaný lékař konstatoval náhlé úmrtí kojence a nám se v tu chvíli zhroutil svět,“ svěřuje se Magda.

Manželé se po půl roce od bolestné ztráty začali snažit o další miminko, ale zatím nejsou úspěšní, což jejich frustraci ještě prohlubuje. Se svou dcerou si Magda užila jen jeden Den matek a několik dní poté došlo k tragické události.

„Den matek má pro mě od té doby hořkou příchuť. Když vidím, jak se na sociálních sítích všichni vyznávají svým maminkám, dávají jim dárky a samy maminky se chlubí tím, jaké mají skvělé děti, je mi z toho akorát smutno. A to nemluvím o marketingových kampaních nejrůznějších firem, které běží už týdny dopředu. Akorát mi připomínají, že já byla maminkou jen na pár měsíců. Ať si lidé Den matek klidně slaví, ale nemusí to všude prezentovat,“ domnívá se Magda. Ta nemůže tento den oslavit ani se svou maminkou, protože zemřela na rakovinu, když jí bylo patnáct let.