A co víc, je tomu právě 97 let, kdy první želatinový medvídek spatřil světlo světa. A to už si nějakou sladkou oslavu zaslouží, nemyslíte?
5d2845e120c39obrazek.png
15. červenec se jako Mezinárodní den gumových medvídků
zaběhl před několika lety i v České republice. Lidé si v tento den pochutnávají na želatinových bonbonech a často si vzpomenou na jejich dlouhou historii. A že je na co vzpomínat.

Rodinná firma dodnes

Za vznikem společnosti Haribo stojí Hans Riegel, který ji založil v roce 1920 v německém Bonnu. První bonbony ve tvaru medvídků spatřily světlo světa v roce 1922. Při jejich tvorbě se nechal Riegel inspirovat živými medvědy, kteří v té době vystupovali na poutích jako atrakce a těšili se veliké popularitě. Bonbony ve tvaru medvídků nesly zprvu název Tanzbar, tančící medvídek, a byly předchůdcem dnes dobře známého Zlatého medvídka. Historie těchto bonbonů je dlouhá a bohatá, stejně jako historie celé společnosti, zajímavostí ale je, že až do dnešních dní je společnost Haribo rodinnou firmou.5d2845f5b8e03obrazek.png
Za dlouhých 97 let si Haribo medvídky oblíbily celé generace dětí i dospělých. Dnes se tyto bonbony přidávají do dezertů, zdobí se jimi cup cakes, zmrzlinové poháry i donuty. Letos byla navíc vůbec poprvé v historii České a Slovenské republiky vyhlášena i kreativní kulinářská soutěž pro rodinné týmy. Zajímá vás? Podívejte se na www.haribomalycukrar.cz, kde najdete nejen detaily soutěže, ale i bohatou kuchařskou inspiraci.

Oslavte Mezinárodní den gumových medvídků stylově a pochutnejte si buď na bonbonech samotných, nebo připravte originální dezert hodný 97. narozenin gumových medvídků a 99. narozenin společnosti Haribo.
5d28460a1cea9obrazek.png

Zapojte se do krásné soutěže: Malý cukrář Haribo 2019

Soutěž je určena pro Čechy a Slovensko a ve dvou kategoriích probíhá ve třech kolech od 18. května do 31. srpna.

První kategorie je dospělý a dítě ve věku od 5 do 8 let, druhá pak dospělý a dítě ve věku od 9 do 13 let. Odborná porota vybere vždy po skončení kola jednoho finalistu z každé kategorie. Ti pak změří síly ve velkém živém finále v Praze, které bude spojeno s kulinářskými zážitky pro celou rodinu a festivalem YOU FEST.

Hraje se o kuchyňské roboty značky KENWOOD a mlsání Haribo. Na sladký balíček se navíc může těšit každá desátá nahraná fotografie.

Potřebujete inspiraci? Podívejte se na www.haribomalycukrar.cz.

 


 

Reklama