Máme před sebou víkend, a tak mě napadlo, že bych vás mohla trochu popíchnout a vsugerovat vám představu, že máte volný den jen a jen pro sebe a můžete si dělat, co chcete. Jak byste s ním naložila?

alone

Naložila bych se do vany, udělala si masku, nehty a konečně odbarvila odrosty. Sedla si k zrcadlu a zkoušela, jestli se ještě umím namalovat. Pak bych se mrkla do skříně a oblékla si šaty, které jsem neměla dlouho na sobě, a kroutila bych se před zrcadlem jako malá holka. Pustila bych si svou oblíbenou hudbu, listovala módními časopisy... a k tomu přikusovala něco dobrého. Paráda.

„Připadá vám to hloupé? Mně ne, když se den co den staráte o dva hyperaktivní kluky a máte hlavu jako pátrací balon, jste vděčná za chvilku klidu, kdy si je o víkendu vezme manžel k babičce. Pak jen sedíte, zíráte před sebe a posloucháte to božské ticho.“
To byl názor mé nejmladší kamarádky Ivanky.

Pracovně velmi vytížená Dáša by si paradoxně svůj volný den užila úklidem, tříděním a „debordelizací bytu“, protože jindy nemá čas. Uklízení je pro ni relaxací a očistnou kůrou. Proti gustu…

Ilona je pravým opakem. Na všechno by se vykašlala, zůstala by ležet v posteli, a obložená knihami  celý den pročetla.

Romana by zavolala kamarádkám, s kterými se stráááášně dlouho neviděla, a vyrazila na babinec. Tam by určitě sklidila komplimenty, jak dobře vypadá (chi chi), a pak si vyslechla starosti jiných, aby přišla na to, že ty její jsou úplně malicherné.

„Být sama je někdy očistné, ozdravné a povznášející.  Ale samota má své kouzlo jen na chvíli. Je úžasná, pokud se máš zase na koho těšit, ale jakmile jsi sama z donucení, nestojí za nic. Já mám takových víkendů a dnů, kdy si můžu dělat, co chci, už po krk.“ S takovým názorem přišla Zuzana, když jsem na ni vyrukovala se dnem jen pro sebe.

Tak vidíte, co žena, to jiný názor na využití dne jen pro sebe. Co byste mi odpověděly vy, milé ženy-in?

Ke které mé kamarádce byste se nejspíš přiklonily? Jste ráda někdy sama? Jak využíváte čas jen pro sebe? Kdy jste si ho naposledy dopřála? Měla jste někdy sama pro sebe celý víkend, nebo dokonce dovolenou? Napište nám svoje názory na den jen pro sebe.

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Co vás může potěšit v případě, že váš příspěvek vybereme jako nejlepší?

cena

Kazeta přírodní kosmetiky značky RYOR, ve které najdete denní krém, noční krém a tělové mléko

 

Reklama