Rodinka

A máme to konečně tady - Mezinárodní den dětí! Jestli si myslíte, že jsme se trošku s touhle informací opozdili, protože o víkendu byla pořádána spousta akcí pod tímto názvem, tak se pletete. Mezinárodní den dětí se totiž slaví každoročně 1. června. Poprvé se slavil v roce 1950 ve více než 50 zemích světa. Datum 1. června bylo ale stanoveno až o dva roky později na Mezinárodní konferenci pro ochranu dětí. V Praze a v Brně jsme zjišťovali, kam dnes s dětmi můžete vyrazit...

Kam můžete dnes děti například vzít?

  • Pokud jste z Prahy, můžete vyrazit třeba do zoo, která přichystala pro děti do 15 let na dnešek vstup zdarma. Do Stromovky, kde probíhá ke Dni dětí kulturní akce plná atrakcí a divadelních vystoupení, připravená Lesy české republiky. Od 14.30 na Kotlářce v pražských Dejvicích probíhá Den dětí s tématikou Napříč světadíly - připravily ho střediska Domu dětí a mládeže hlavního města Prahy, Stadion mládeže a Stanice techniků.
  • V moravské metropoli Brně můžete zajít k Mahenovu divadlu, kde již od rána probíhá kulturní festival, na který se můžete podívat zcela zdarma. Zpívají zde například MIG 21 či Aneta Langerová.

Jaké kulturní akce probíhají dnes ve vašem regionu? Napište svůj tip ostatním čtenářkám, kam zajít dnes odpoledne s dětmi!

Reklama