Těšíte se na různé akce, které si se svým dítkem naplánujete? Já se těším stejně, asi jako většina maminek. Vybuduji si v hlavě krásné představy o tom, jak onu akci prožijeme, jak se parádně pobavíme, jak si užijeme naprosto fantastický den.

 

Jenže maminka míní, děti mění ;o)

 

Například včera: Adámek měl ve školce karneval. Těšil se na něj stejně jako já (možná ještě víc), ani dospat nemohl…

„Budu úplně jako „Sonik iks!“ křičel ještě večer před oním dnem D. Pobíhal po bytě v masce Sonica jako splašený a s nadšením se vzhlížel v zrcadle.

 

Neustále vyžadoval ujišťování, že mu to opravdu, ale opravdu moc sluší a že: „Ano, jsi fakt celej Sonic X…“

Když se vaše ratolest takto těší na nějakou akci, napadlo by vás, že se ve finále ona akce nemusí vůbec, ale vůbec vydařit???

 

Adámka jsme v karnevalový den odvedli do školky a po domluvě s paní učitelkou dorazili o hodinu později, když už zábava probíhala v plném proudu.

Na zahradě vyhrávala hudba, všude visely balonky, děti skotačily a tancovaly…mimo našeho Adama. Ten stál u paní učitelky jako tvrdé Y a bradička se mu klepala jako motor ve staré škodovce.

 

I nasadila jsem ten nejšťastnější, nejradostnější (a zajisté nejblbější úsměv) a vydala za veselého hopsání k synkovi.

„Téda! Tak už to vypuklo, jo?“ zamrkala jsem významně na paní učitelku, což v překladu znamenalo: vidím to, bulí jako želva, beru na sebe roli té nejveselejší maminky pod sluncem - za chvíli to mám pod kontrolou.

 

Prd jsem měla pod kontrolou.

Adámek sotva uviděl můj obličej - připomínající klauna z ústavu - vypustil přehradu slz a opakoval dokola dokolečka: „Nebudu tu spinkat? Já ci domůůůůůů….“

 

Řeknu vám, neměla jsem ani páru, co to do něj vjelo. Sonicovskou čapku nechtěl, buřty si opékat také nechtěl a držel se mě jako klíště.

Takže karneval? Ten se odehrával za pomoci kapesníků, utěšování a telefonátu babičce, aby pro Adámka přišla hned po obědě.

 

A tak pěkně jsem si to naplánovala! Tak jsem se těšila!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A jak je to u vás??? Také se vám stalo, že jste naplánovala svému andílku akci s velkým A, těšila se z toho, jakou radost bude vaše dítko mít, a nakonec bum!, vše se zvrtlo úplně jiným směrem???

 

Pokud ano, napište mi o tom!

Napište mi, jaká akce se vám fakt nepovedla, a nebo naopak, pochlubte se, kdy jste pro své dítě připravila báječný den, na který hned tak nezapomene!

 

Na vaše příspěvky se těším opět na známé adrese redakce@zena-in.cz

 

 

 

 

Reklama