Po celém světě včetně České republiky dnes budou probíhat dny otevřených dveří v ordinacích a onkologických centrech, setkání a vědecká sympozia, tiskové konference… Čtvrtý únor je totiž světovým dnem v boji proti rakovině.

 

Odborníci se v rámci masivní informační kampaně snaží informovat veřejnost o této nemoci.

V Česku se Den boje proti rakovině objevil už potřetí a záštitu nad ním drží Liga proti rakovině, kterou můžete znát také v souvislosti s Evropským týdnem prevence proti rakovině děložního čípku i s dlouhodobými programy nádorové prevence.

Chcete-li získat více informací o nemoci, můžete navštívit některou z mnoha akcí, které se u nás konají. Odborníci i laici mohou navštívit sympozium, které se koná v Praze. Zájemcům budou představeny novinky v léčbě. Dozvědět se můžete i to, jak pečovat o nemocné, kteří prodělali chemoterapii.

Pro test na rakovinu tlustého střeva a konečníku zdarma si můžete zajít do ordinace sítě Moje ambulance na Olomoucku. Statistiky uvádí, že rakovina tlustého střeva a konečníku si v České republice vybere ročně čtyři a půl tisíce obětí. Počet diagnostikovaných nádorů navíc stoupá. Podle lékařů se ale zároveň snižuje úmrtnost nádorových onemocnění díky tomu, že se onemocnění daří zachytit včas.

Jedním z nejčastějších onkologických onemocnění u žen je rakovina prsu. Nejčastější příčinou úmrtí mužů u nás je rakovina plic.