Čtenářka s nickem Simič nám poslala na redakční email svůj dnešní příběh. Mně osobně se moc líbí a doufám, že pohladí i vás. Hezký den všem.

Pro mě teda dnešek rozhodně moc příjemný nebyl. Jsem docela nevyspaná, protože celou noc u nás kvílel docela solidní vichr a silné větve mého vyšlechtěného a opečovávaného šeříku mlátily vytrvale do oken takovou intenzitou, že jsem měla sto chutí popadnout motorovku a jít ho ztrestat.

Tato myšlenka mě přešla v okamžiku, kdy za mnou do ložnice přišla dcera, že se počůrala a tak jsem místo motorovky popadla nové povlečení a šla převlíkat postel. Ráno mě nemile překvapila kaluž vody v chodbě, protože můj manžel už asi tři týdny vyměňuje prasklou střešní tašku. Ale v pohodě.

Chci pro děti přichystat snídani, když tu zjistím, že konvice odmítá spolupracovat.Tak vařím čaj a ohřívám mléko na kakao v kastrůlkách. Když konečně vyjdeme z baráku směrem do školky a do školy, dcera náhle spatřila v rozvodněném potoce zmítajícího a topícího se ježka.

Takže vypukla velká záchranná akce, protože dcera odmítla jít do školky,pokud ježek nebude vysvobozen z kalné vody. A tak jsme popadli klacky a deštníky a jali se ježka zachraňovat. Nešlo to, spíš to vypadalo, že s ježkem hrajeme hokej. A tak syn skáknul domů pro podběrák na ryby a ježka jsme úspěšně vylovili. Odnesli jsme ho do trávy a jakmile se začal hýbat, mohli jsme jít do školky a školy.

Děti jsem tedy s mírným zpožděním odvedla do vždělávacích ústavů a šla nakoupit. Když jsem přecházela cestu,jedno auto mě očváchlo vodou takovým způsobem, že jsem myslela,jako by mě spláchla mohutná vlna.

Samozřejmě ani nepřibrzdil, natož aby se omluvil. Ale co, přežila jsem to. Dojdu domů a v tu ránu je u mě sousedka, že se jim v noci zaběhl pes a že jestli bych jí ho nepomohla hledat.

Tak co, jednu záchrannou akci už jsem úspěšně absolvovala, tak proč bych nezvládla druhou. A šly jsme. Psa jsme samozřejmě nenašly. Našel se sám a ještě v tlamě donesl cizí botu. Docela hezkou, ale bohužel jen jednu.

Dneska mě ještě čeká návštěva úřadů,tak doufám, že to klapne bez obtíží. I když můj dnešní den je docela hektický, doufám, že vás to aspoň trošku rozesmálo.

Přeji všem krásný den a hlavně, ať už vyleze sluníčko a trochu nás zahřeje svými paprsky a zlepší náladu.

Simič

Reklama