Pověry mezili lidmi kolují od pradávna. Když potkáme kominíka, chytáme se za knoflík, když vidíme kulatý kanál, jdeme na něj šlápnout, když projede zelený trabant, povyskočíme, když, když, když… A když nastane pátek třináctého, nevytáhneme paty z domu.

Černý den, den blbec, smolný den… kolik jen přízvisek má v našem folkloru pátek třináctého. Letos se na něj můžeme těšit ještě dvakrát. Jeden už proběhl, těsně před Valentýnem, druhý nastane v březnu, další v listopadu. Je důvod obávat se?

Podle naší redakční astroložky Míši Kudláčkové nikoli: „Vůbec nevěřím na pátek třináctého,“ říká, „v tom smyslu, jak se o něm mluví. Ale pověra má silný kořen. Čili nešťastný být může, protože si to neštěstí lidé v hlavě naprogramují sami. Nemyslím však, že na ty, co se chovají a myslí normálně, to má nějaký výrazný vliv. Spíš naopak, pátek je den Venuše, měl by být tedy šťastný.“

Pojďme si tedy z těch letošních pátků třináctého trochu vystřelit. Sestavili jsme vám pro pobavení fotogalerii nejblběji vypadajících chlapů podle Ženy-in.

Galerie Lojzů…

Pojďte si s dnem blbec také zasoutěžit. Pošlete nám na e-mail: jakub.koci@zena-in.cz fotografie, na kterých jste zachytili něco skutečně hloupého s krátkým komentářem. V pátek 13. března 2009 ty nejlepší fotky uveřejníme a odměníme zajímavou knihou. Fotografie posílejte do středy 11. března 2009.

Prožíváte pátek třináctého? Bojíte se krátkého období mezi dvěma těmito pátky? Co nejblbějšího se vám v pátek třináctého stalo?