Určitě znáte krásný český film Zítra ráno vstanu a opařím se čajem. Nedávno jsem se na něj znovu podívala. A vzpomněla jsem si na jeden svůj šílený den...

Ten den začínal jako každý jiný. Ráno jsem vstala... Tedy, pokusila jsem se vstát. Jaksi jsem pozapomněla, že jsem si vedle postele položila večer hrneček s čajem. Na svůj oblíbený puntíčkovaný půllitrák jsem samozřejmě šlápla, zoufale zabalancovala a odporoučela se na zem, přičemž jsem si podvrkla kotník, narazila holeň a rozlila zbytek čaje po koberci. Hrneček to naštěstí přežil.

Se zaklením jsem se vydrápala zpět na nohy, postavila hrnek na stůl a vyrazila pro hadr. Při pokusu dostat z koberce čaj jsem se ovšem neopatrně narovnala, břinkla hlavou do stolu, hrneček letěl na zem... A tentokrát už nepřežil. Měla jsem bouli a hromádku střepů. S pofňukáváním, byl to přece jen oblíbený hrneček, jsem posbírala střepy a šla si udělat něco dobrého na uklidnění nervů. Osud mi ovšem i nadále nebyl příznivě nakloněn a tak jsem si müsli s jogurtem úspěšně zvrhla do klína. A to není ani pátek třináctého, pomyslela jsem si, když jsem vzdala pokus nasnídat se a vyrazila do práce.

Venku jsem potkala černou kočku. Zvíře mi už už mířilo přes cestu, pak se však zarazilo, podívalo se na mě s výrazem naprosté hrůzy, a uteklo. Nevím, co tím ta potvora myslí, zavrtěla jsem hlavou a ohlížejíce se za prchající šelmičkou nakráčela přímo do popelnice. Narazila jsem si rameno a ušpinila si sukni. Pitomá kočka!

Tím však moje trable zdaleka neskončily. Všechno mi padalo z rukou, nůžkami na papír jsem si ustřihla kus prstu, ztratila jednu náušnici a rozpadla se mi bota. Místo z hrnku s čajem jsem se napila ze sklenice s vodou od kytek, potkala revizora zrovna když jsem neměla koupený kupón a pes se mi vyválel v čemsi řádně smradlavém a než jsem si toho všimla, stihl mi provonět celý byt. Zkrátka jeden z těch dní, které by člověk měl strávit nejspíš v polstrované cele, aby se mu nic nepřihodilo. A i ta by mu zřejmě spadla na hlavu. Prostě DEN BLBEC.

Měly jste také někdy den blbec?
Co všechno se Vám stalo?
Máte nějaký zaručený recept, jak se takovému dni vyhnout?
Znáte den blbec někoho z Vašich blízkých?
Míváte den blbec pravidelně?
Je pro Vás spojený s nějakým datem?
Nebo se dnem v týdnu?
Nebo Vás den blbec ještě nepotkal?

Napište mi na redakce@zena-in.cz a nejlepší příspěvek odměníme!

Reklama