Karwendel

Cesta za nádhernými výhledy a bolavýma nohama. Milujete túry v horách? Pak náš výlet může být pro vás inspirací. My jsme zrealizovali třídenní trek v tyrolských alpách v oblasti Karwendel, který nás přímo nadchnul. Tento článek popisuje druhý den treku.

Přechod mezi Karwendelhaus a Lamsenjochhütte je nádherný, je úchvatný, je dokonalý, jen vám zabere celý den a budete potřebovat opravdu hodně sil. Technicky není náročný, jen fyzicky si dáte do těla.

Karwendel

Můj předchozí článek:

Tyrolské pohoří Karwendel: Ráj pro milovníky hor a třídenní trek se spaním na chatách.

Den 1: Karwendel trek z Scharnitz do Karwendelhaus

Náš třídenní trek:

1. část: Scharnitz – Karwendel Haus 19 km

2. část: Karwendel Haus – Lamsenjochhütte 28 km

3. část: Lamsenjochhütte – Stans, vlakové nádraží 15 km

Karwendel

Když se ráno probudíte na Karwendel haus, k snídani dostanete 4 chleby, sýr, šunku, marmeládu, med a výborný čaj nebo kávu. Máslo si naberete z talířku nožem, kousnete do krajíce a oknem se podíváte na prosluněné skály velehor, srdcem se vám rozleje mír, klid a štěstí. Se snídaní neotálejte, rychle se nasnídejte a v poklidu vyrazte, čeká vás dlouhý den plný zážitků…

Karwendel

Od chaty Karwendelhaus se široká cesta pro cyklisty a auta pastevců krav vine do sedla. Tam neodoláte a jako my si sednete na lavičku a budete fascinováni výhledem do nového údolí. Uvidíte před sebou místo, kde budete mít za sebou cca třetinu cesty – chatu Falkenhütte. Cyklisté jedou po cestě, ale vy uhnete a po krásné pěšině si stržemi naklesáte pár stovek metrů do údolí abyste vzápětí mohli stejnou výšku vyšlapat k chatě. Když budete mít štěstí jako my, honáci krav vám ukáží, jak se krávy z hor shánějí dolů.

Karwendel

Na Falkenhütte si dejte svačinu, a prohlédněte si traverz do dalšího sedla. Je jako byste si na něj mohly šáhnout, ale zdání klame, budete na něm za hodinu. Z něj budete dlouho, opravdu dlouho klesat do údolí Engtal. My zapomněli hůlky a litovali jsme. Cesta skončí v údolí u krásné restaurace Eng. A tady máte možnost cestu přerušit. Čeká vás stoupání a dole v údolí budete pravděpodobně až kolem druhé, třetí hodiny odpolední. Jede odtud autobus do civilizace. V červenci 2017, pokud mne paměť neklame, každý den v 16:25.

Ale vůbec vám neradím to udělat. Načerpejte síly, dejte vydatnou polévku a vrhněte se vzhůru do kopce. Cesta z údolí Engalm na Lamsenjochhütte je fyzicky náročná, tělo zruinované sestupem na to zapomene a krok za krokem se opět vyšplháte do téměř dvoutisícové výšky. Cestou máte ještě jednu chatu s pivem i dobrou limonádou, ta je však hned po 40 minutách chůze. A zbytek bude jen o vás a vaší hlavě. Do sedla vede pohodová cesta pro kola, ale výrazně si to zkrátíte, když se budete držet červených značek na kamenech. A pamatujte, správná zkratka není kratší ani lehčí cestou…

Karwendel

Sedlo Lamsenjoch poznáte jednoduše, vylezete do něj a před sebou uvidíte cíl vaší cesty. Chatu Lamsenjochhütte, bude se vám zdát krásná, úžasná, do vašich nohou se vlije nová energie, kterou byste už nečekala, a vaše duše zmožená útrapami cesty do kopce se rozveselí.

Karwendel

Nic však není zadarmo, před vámi je v podstatě jediný vzdušnější úsek celého treku. Cesta traverzem na chatu. Tu půlhodinku si můžete užít a kochat se nádhernými výhledy, jištění netřeba, jen lidé trpícími závratěmi se chvíli nebudou dívat jinam než rovně před sebe.

Karwendel

Ale vězte, na chatě Lamsenjochhütte bude dobře. Koupíte si žeton za 2,5 Eura a dáte si úžasně teplou sprchu, ubytujete se v krásném pokoji s výhledem na skály a dáte si skvělou večeři. Pořádně se vyspěte, ale ničeho se nebojte, další den už půjdete jen pohodlnou cestou z kopce až do civilizace. Ale pokud můžete, zůstaňte na této chatě klidně o dva dny déle, je tu mnoho možností cest na horskou turistiku i několik ferat různých obtížností.

Karwendel

Jak si užít sestup vám povím ve třetím díle mého cestopisu.

Karwendel

Shrnutí naší cesty druhý den treku:

Profil naší cesty najdete v tomto linku, cestu jsme zaznamenávali hodinkách Garmin Fenix II:

https://connect.garmin.com

Délka: 28 km

Čas: přes 9 hodin pohodové chůze

Nastoupali jsme celkem 1 400 výškových metrů

Naklesali jsem celkem 1 200 výškových metrů

www.tirol.at - popis našeho treku www.tirol.at

Další článek bude o třetím dni našeho treku, kdy jsme šli 15 km z Lamsenjochhütte (1953 m), dolů do údolí do městečka Stans a pak vlakem zpět do výchozího bodu pro auto.

Karwendel

Můj tip: Na chatách se vám kvůli slevám na ubytování bude hodit kartička cestovního pojištění Alpenverein, v pohoří Karwendel je 21 horských chat. Z toho 18 patří spolku Alpenverein německé či rakouské sekce. Na Karwendelhause i na Lamsenjochhütte máte díky tomuto členství slevu na ubytování. Více na www.alpenverein.cz

Alpský park Karwendel je nejen největší chráněná oblast Tyrolska, je to také největší přírodní park Rakouska. Celková plocha činí více než 727 čtverečních kilometrů a zaujímá skoro celé pohoří Karwendel. Více informací: www.tyrolsko.cz

Alpský park Karwendel je jedna z nejstarších chráněných oblastí východních Alp a od roku 2009 oficiální přírodní park. Ve stejném roce byl také otevřen přírodní park Hinterriß uprostřed fascinujícího světa hor Alpského parku Karwendel.

Karwendel

Díky svým klimatickým a topografickým vlastnostem se oblast Karwendel vyznačuje nadprůměrně vysokým podílem přirozeného životního prostředí: více než 1 300 druhů rostlin a 3 000 druhů zvířat má svůj domov v Alpském parku Karwendel.

Objevte tento ohromný alpský svět během putování pohořím Karwendel přes neobyčejné soutěsky s okolními až 1 000 metrů vysokými vápencovými a dolomitovými skálami.

Alpský park Karwendel se vyznačuje také nejhustším osídlením skalních orlů v Alpách a je domovem 14 orlích párů. S trochou štěstí se vám podaří zahlédnout krále vzduchu.

Přírodní kulisa ve výšce 1 200 metrů nad mořem: velký javorový ráj v zadní části údolí Rißtal je jedním z nejhezčích míst Alp. Tento rovinný terén s více než 2 000 javory je orámován mocnými vápencovými skálami pohoří Karwendel.

Více na www.tyrolsko.cz

Jaké mobilní aplikace pro cestu v horách se vám budou hodit? www.tyrolsko.cz

Naše články:

Tyrolské pohoří Karwendel: Ráj pro milovníky hor a třídenní trek se spaním na chatách.

Den 1: Karwendel trek z Scharnitz do Karwendelhaus

logo

Reklama