5c6ff78aa3dd1obrazek.png

Eva Holubová

Oblíbená česká herečka, která má neustále úsměv na tváři, neměla vždy důvod smát se. Od mládí ji trápí endogenní deprese. Jedná se o depresi bez zjevných vnějších příčin. Vzniká v důsledku nevyváženého chemického prostředí v mozku. Stejně jako jakákoliv jiná psychická porucha se léči za pomoci antidepresiv, které se musí brát dlouhodobě. Kromě depresí Eva bojovala i se závislostí na alkoholu, která jde ve většině případů ruku v ruce s psychickými problémy. Populární herečka se pokusila i o sebevraždu. Nyní má konečně vše pod kontrolou, za což vděčí rodině, blízkým přátelům a lékařům.

5c6ff979d2576obrazek.png

Dana Syslová

Dana Syslová, která v posledních letech ztvárňuje Amálii Peškovou v nekonečném seriálu Ulice, dobře ví, jaké to je, když člověka dostihne deprese. Potýkala se s depresemi dlouhé roky. Aby toho nebylo málo, v náručí jí zemřel manžel herec Vlastimil Hašek. Chvilku po smrti manžela přišla další rána - sebevražda pětadvacetiletého syna Jirky. Hereččin osud si po obrovských tragédiích připravil další nepříjemnou zkoušku - byla jí diagnostikována rakovina. S tou se díkybohu milá herečka úspěšně poprala. Dana Syslová si zaslouží obrovský respekt, že tak náročnou životní zkoušku překonala.

5c73c37451e16obrazek.pngVilma Cibulková

Vilma Cibulková si prožila opravdu krušné chvíle. Démon zvaný deprese ji zavedl až do psychiatrické léčebny. A to nejen jednou. Kromě depresí bojovala také se závislostí na alkoholu. Dokonce se pokusila spáchat několikrát sebevraždu. Ani v případě Vilmy nebyl osud přívětivý. Vymodlená dcera Šimona propadla drogám. Ze závislosti se Vilmina dcera dostala díky komunitě, která jí pomohla. Lehké to neměla ani s výběrem životních partnerů. Nyní se Vilma Cibulková věnuje především sportu, který je na psychiku tím nejlepším lékem.

V psychiatrické léčebně Bohnice skončila kromě Vilmy Cibulkové i půvabná herečka Sabina Králová. Něžnou blondýnku můžete znát z televizních seriálů Ordinace v Růžové zahradě, Ulice, Expozitura, atd. Herečka kromě depresí má diagnostikované také panické ataky a závislost na alkoholu. Minulý rok se Sabina Králová pokusila sáhnout na život. Díky včasné záchraně a péče lékařů se nyní těší dobrému zdraví a snaží se bojovat se svými démony.

Psychické problémy nejsou doménou jen žen, mohou dostihnout i muže. Zde je jen malý výčet těch, kterým deprese narušila či úplně zničila život.

  • Petr Muk
  • Miloš Kopecký
  • Ota Pavel
  • Ernest Hemingway
  • Jim Carey
  • Elton John
  • Dwayne Johnson alias The Rock
  • Robin Williams

Čtěte také:

Reklama