Démon alkohol. Dal by se tak nazvat v mém životním příběhu, prošla jsem peklem a chci se s vámi podělit o vlastní zkušenost. Závislost je potvora plíživá, trvalo mi to 20 let, než jsem měla opravdový problém a byla na samém dně. Jak to začínalo? Nevinné přípitky, občas trochu úlet, ale v pohodě.

 

Můj první manžel, kterého jsem si brala v 18 letech, jemu bylo 26, popíjel pouze vybrané pití, mimo svou práci dělal disko a já občas jezdila s ním, bylo mi přes 16 let. Popíjela jsem pivko a bavila se. Když jsem se tedy vdala, pilo se u nás často, samé návštěvy z lepší společnosti, vše bylo perfektní, měli jsme svůj byt, přepychově zařízený. Jeho otec byl milionářem v Londýně, tak nás patřičně finančně podporoval.

 

Po narození mé dcery jsem byla půl roku na mateřské, můj muž provozoval disko dál a já se dozvěděla, že má babu. Táhnul to s ní. Odešla jsem od něj, od veškerého přepychu, peníze nebyly pro mě podstatné, cítila jsem se velmi ublížená. Žila jsem u své matky a on platil na dceru, než jsme se za 2 roky rozvedli, ta jeho byla těhotná.

 

Poznala jsem mého druhého muže, pak jsem se k němu nastěhovala do domu jeho rodičů. Vzala jsem si veškeré zařízení a byt jsem nechala bývalému mužovi. Za rok jsem měla vlastní byt a žili jsme spolu 4 roky, než jsme se vzali, nemusela jsem, těhotná jsem nebyla, až o 3 roky později se nám narodila krásná dcera.

 

Už tehdy jsem tušila, že není něco s ním v pořádku, protože mě napadl fyzicky, když byl opilý, a já si jej přesto vzala. Pak mě bil mnohokrát, aniž by o tom věděl, většinou v opilosti, já řešila úniky z reality pitím, a tak začala má progresivní chorobná závislost nabírat na obrátkách, po celkem 20 letech jsem byla na dně. Bylo to peklo, nešlo to už s alkoholem, ale ani bez něj.

 

Navštívila jsem psychiatra, udělali mi antabusovou zkoušku a já docházela na antabus, jenomže pan doktor byl také pijící alkoholik a říkal, že si sklenku mohu dát, když antabus vynechám, ale vždy říkal, neopij se. Jak já tenkrát mohla tušit, že jsem alkoholička, když jsem MOHLA pít. Pak jsem tam přestala docházet. A pokračovala v pití. Nakonec to došlo tak daleko, že nastal rozvod, můj muž mě tak zmlátil, že jsem prostě utekla a byla jsem u známého týden. Řekla jsem mu, ať se tedy stará o děti, když si myslí, že já to neumím: děti měly vařeno, chodily čisté, bez problémů ve škole.

 

Po rozvodu, na kterém jsme byli třikrát, mu nechtěli dát děti do péče, soudkyně byla při mně s tím, že já potřebuji pomoci. Pak onemocněla a ta jiná nás rozvedla a dala děti jemu. Pak jsem začala pít mnohem víc, vyměnil zámek a já bydlela na hotelu, pokusila jsem se o sebevraždu, ale nevyšlo to - už jsem nechtěla žít. Domluvila jsem se s ex, že pokud půjdu na léčení, budeme spolu zase rodina, děti mě milovaly. Absolvovala jsem celou léčbu, a po návratu z léčby spala v mé posteli už jiná ženská, hadry v mé skříni. V našem společném bytě. Tenkrát totiž musel ex hotel zaplatit a vrátit mi klíče.

 

No, nic, děti jej prosily, ať ona odejde, vymlouval se, že ona má manžela, se kterým se rozvedla a že by jí ubližoval. Ona se rozvedla kvůli mému manželovi. Vydržela jsem společné bydlení 3 dny, abych si zachránila život. Ona si nalévala víno, prostě mě chtěla dostat zpět do pekla, bála se, že můj ex se ke mně vrátí. Vyházela jsem jí věci a odešla jsem z bytu bydlet jinam. Trvalo mi to 5 let, než jsem akceptovala, že už nikdy rodina nebudeme, přesto, že mě mlátil a já jej zachránila od vězení, chtěla jsem mít rodinu. S tím, ať si ji navštěvuje, ale že budeme s dětmi spolu.

 

Už je to dávno... Pak jsem založila AA ve Varech, jakou druhou skupinu za pomoci Američana. Měla jsem pár recidiv, ale bylo to k něčemu dobré, přesvědčilo mě to, že alkoholik nikdy nemůže kontrolovaně pít, možná chvíli, týden, dva a pak to jede znova. Teď slavím za pár dní v lednu 2005 3 roky střízlivosti, vdala jsem se znova, žiji v USA a vedu šťastný život bez pití. Děti sem teď přiletí. Kdo se chce na cokoli zeptat, jsem vám nápomocna.

 

Diskutovat o problémech, souvisejících s alkoholismem, můžete na diskuzi ZDE .

 

                                                                                  Vaše  

Reklama