operace.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Pokud si představujete, že chybějící centimetry doplní nějaká protéza, jste a omylu. Zasahovat do těla samotného penisu je velkým hazardem. Došlo by totiž k poškození topořivých tělísek nezbytných pro erekci. A tak chirurgové přišli na způsob, jak pohlavní orgán prodloužit jinak. Byť jen o pár centimetrů.

Pomůže skalpel

Vystačí si s tím, čím muže obdařila sama příroda. Používají metodu, při níž operativně uvolní dva závěsné aparáty, které přidržují tělo penisu u stydké kosti.  Díky tomu vytáhnou nahoře skrytou část penisu dolů, čímž dojde k jeho prodloužení. O kolik, to je u každého muže individuální a není možné to dopředu odhadnout. Podle zkušenosti plastických chirurgů ale většinou platí, že čím je delší samotný penis, tím víc se při zákroku prodlouží. V klidové fázi průměrně o dva až tři centimetry. Celý efekt ještě opticky umocní oholení ochlupení.

Do délky i do šířky

Aby byl zákrok patrnější, provádí lékaři na přání klienta společně s prodloužením penisu i jeho zbytnění. Ať už injekcí kyseliny hyaluronové do žaludu, nebo aplikací vlastního tuku do podkoží údu. To samozřejmě navýší nejen délku zákroku, ale i jeho cenu. Vyšplhat se může třeba i na 100 tisíc korun.

Existují také rizika

Tak jako všechny operace, i penoplastika má svá negativa. Od rizika potíží s anestezii až po špatně se hojící řez. Výjimečně může dojít i ke snížení citlivosti pohlavního orgánu, změně jeho tvaru nebo k ovlivnění erekce. Proto je nanejvýš důležité pečlivě vybrat zkušeného chirurga. Co se i tak objeví vždy, to jsou pooperační otoky a modřiny. Většinou brzy dní zmizí, ale někdo s nimi může bojovat déle.

Pracovní neschopnost trvá zhruba dva týdny a nezbytná sexuální abstinence je ještě delší. Lékaři doporučují vyhnout se vzrušení alespoň čtyři až šest týdnů.

Má to i svá proti

Nevýhodou, která prodloužení penisu doprovází vždy, je jeho následná zvýšená mobilita. Přeťaté vazy už nedrží pyj tak pevně, takže se rychleji pohybuje ze strany na stranu, což není při sexu příliš praktické.

U některých klientů navíc může prodloužení způsobit psychické obtíže. To pokud čekali, že výsledek bude markantnější. Proto operaci vždy předchází kromě konzultace také běžný psychologický test.

Zdroj informací: EstheticonAesthevita

Čtěte také:

Reklama