Včera jsem s „úžasem“ koukala na ČT2, kde běžel avízovaný dokument s názvem Dělníci bulváru. Režisér Vít Klusák, který se vryl do širšího povědomí veřejnosti díky dokumentu Český sen, natočil hodinový „pokus“ o tom, jak to chodí v českém bulváru. Hlavním aktérem celého dokumentu byl Pavel Novotný. Dívaly jste se?

pavelN.

V dokumentu byla jedna zajímavější scéna za druhou. K tomu patřil i pohled na Pavla Novotného, kdy se válí jen v triku a v trenkách na gauči (což si mohl před kamerou odpustit). Celý národ opravdu není zvědavý koukat mu do rozkroku!

Ráno v redakci se hned rozproudila debata - co nás na dokumentu nejvíc zaujalo? Mě asi nejvíc odpudily ty trenýrky, kolegyně Klára Wimmerová byla shovívavější, ale potvrdila mi, že trenýrky odradily od sledování její maminku. „Máma mi do telefonu kategoricky oznámila: „Promiň, nebudu se dívat nějakému tlustému čuněti mezi nohy, i kdyby bylo nevím jak inteligentní a vydělávalo nevím kolik peněz.“ Tak to klidně podepíšeme. Klára se ale Pavla zastává, říká, že ví dobře, co dělá, a že jenom mnohým „nastavil zrcadlo“, do kterého se nechtějí podívat.

pavel

Kdo podle nás neodvedl příliš dobrou práci, je autor dokumentu, Vít Klusák... nebo si myslíte, že jeho film skutečně zobrazuje český bulvár tak, jak to v něm chodí? Nebo je to jen jeden zanedbatelný dílek do mozaiky bizarního českého showbyznysového rybníčku, který s extravagancí a exhibicionismem sobě vlastním zprostředkovává svým čtenářům šéfredaktor webu Extra.cz, jedněmi nenáviděný, druhými opovrhovaný, svým zaměstnavatelem však milovaný Pavel Novotný?

Ostatně, dnes ráno se na jeho facbookovém profilu objevil tento post:

doku

Jak je vidět, Pavel je prostě za všech okolností nad věcí. A co vy?

Foto: ceskatelevize.cz, Facebook

Reklama