624c00c749c98cl.jpg
Foto: Shutterstock

Šálek zeleného čaje
Když necháte čaj trochu zchladnout, vypití jednoho malého šálku vám určitě nezabere více než minutu. Na zelený čaj je navázaná celá řada zdravotních benefitů. Z přehledu studií vyplývá jeho potenciální schopnost chránit před degenerativními nemocemi či rakovinou. Díky obsahu antioxidantů zpomalovat stárnutí a díky kofeinu stimulovat mozek.

Vztyk
Pokud celý den pracujete u počítače, vyplatí se dělat si krátké přestávky, kdy od počítače vstanete a trochu se projdete po místnosti. Ulevíte unaveným zádům a rozhýbete ztuhlé svaly. Podle Mayo Clinic má dlouhé sezené negativní vliv na zdraví. Mezi možné problémy patří vysoký krevní tlak, cholesterol i cukr v krvi apod.

Mezizubní prostory
Při troše cviku se postupem času také vejdete do minuty. Bez vyčištění mezizubních prostor není zubní hygiena kompletní a zcela se nezbavíte nebezpečných bakterií. Pokud tedy nepoužíváte mezizubní kartáčky, nit či ústní sprchu, je nejvyšší čas to napravit.

Krém s faktorem
První jarní sluníčko bývá zrádné a pokožka na obličeji zase citlivá. Proto nezapomínejte do své denní pečující rutiny zařadit krém s ochranným faktorem. Určitě se chcete vyhnout rakovině kůže nebo předčasnému stárnutí pokožky.

Pochvala
Vyjmenovávat si v duchu, co jsme všechno měli udělat, ale neudělali – to většinou zvládne každý. S pochvalou už to bývá složitější. Přesto je pro vaše sebevědomí důležité, abyste se alespoň jednou denně, třeba před spaním, za něco pochválili.

Jděte po schodech
Jakmile si během dne budete muset zvolit mezi výtahem a schody, vyberte si schody. Fyzická aktivita podle studií prospívá kardiovaskulárnímu zdraví a pomáhá předcházet zdravotním obtížím.

Sklenice vody po probuzení
Gastroenterolog Will Bulsiewicz pro magazín Prevention doporučuje lidem, aby po probuzení nezačínali den hned šálkem kávy, ale dali si před ním sklenici vody. Po spánku je totiž lidské tělo dehydrované a voda pomůže podle odborníka po probuzení do pracovního procesu rychleji zapojit mozek, ledviny i střeva.

Osušte si ruce
To, že bychom si po návštěvě toalety či po příchodu domů měli důkladně umýt ruce, snad nikoho nepřekvapí. Věděli jste ale i to, že si je máte dobře usušit a ručníkem je otírat alespoň dvacet vteřin? Pro Prevention to radí lékař Jeffrey D. Klausner, M.D. Nedostatečně vysušené a vlhké ruce jsou totiž náchylnější k tomu, aby na nich následně ulpívaly choroboplodné zárodky.

Zdroje: Prevention, Starinsider, Mayo Clinic, Ahajournals, NCBI

Reklama