Možná ty situace znáte. Jedete po ulici, náhodou zabrousíte do nějakého obchodu, jdete kolem výlohy nebo sledujete nabídku zboží, kterou obchodníci vystrčí před obchod s tím, že je to akční nabídka.

Někdy vám taková věc, nad kterou ani nepřemýšlíte, v okamžiku učaruje tak, že během chvíle ji máte v ruce a odnášíte si ji, protože už je vaše. Taková rychlá akce. Řeknete si „to musím mít“ a uděláte si radost. Vše netrvá déle než několik minut. Radost veliká pak několik hodin, dní, týdnů...

Já jsem takhle dneska mále zakopla o nádhernou hortenzii. Byla modrá, taková temně modrá. Zaujala mne, protože tyhle kytky miluju. Byla chudinka přivázaná řetězem před krámem v pasáži na Václaváku. Jak si ji tak prohlížím, vidím cedulku, že je nejen nádherná, ale taky ve slevě z 1499 na 499. No během 5 minut jsem odcházela z květinářství s modrým pytlem, pěkně těžkým, protože ta hortenzie je pěkně velká.

foto 1

Překopávají koleje, takže jsem musela jít pěšky do redakce, ale měla jsem radost. Už vidím, jak si ji zasadím vedle takové bílé hortenzie, na tuhle velkou modrou krásu je tam akorát místečko.

Takhle občas nakupuju i boty, svetříky, trička. Dokážu odhadnout, co opravdu budu nosit a co si užiju, už se mi tak často jako dřív nestává, že bych kupovala kraviny, které by mě pak mrzely. (I když... taky se mi to někdy povede... jistě chápete, o co jde, že???)

Čím si děláte malé radosti vy? Zvedne vám takový náhodný milý nákup náladu?

Reklama