Jak se svou rodinou snídáte? Je pro vás snídaně příjemným začátkem dne, bez kterého se neobejdete? Snídaně je pro organismus člověka velmi důležitá. Proto bychom měli dělat vše pro lepší snídani na každý den. Vylepšovat ji, dělat ji pestřejší, mít z ní radost.

nestle

Proč je snídaně tak důležitá?

Náš organismus potřebuje po odpočinkovém spánku bez jídla nový příjem energie. Pokud ji nedostane, může to být problémem nejen u dospělých, ale i u dětí. Pokud se nenasnídáme, může se dostavit nesoustředěnost, únava a rychlý nástup vysílení. Možná tyto pocity sami znáte – když se ráno nenasnídáte, nejste v pohodě.

Skladba snídaně, význam cereálií

Snídaně je ale také o chuti a pestré skladbě, aby byl přísun energie kvalitní. Proto je dobré sestavit snídani tak, aby v ní nechyběly důležité látky a složky, které tělo potřebuje. Vyvážená snídaně by měla obsahovat 20 – 25% z denního přísunu kalorií.

Vhodnou součástí snídaně jsou oblíbené cereálie. Pokud vaše děti nemají po ránu chuť snídat jsou navíc vhodným pokrmem, který mají rády – ať už s mlékem nebo s jogurtem. Kvalitní vyvážená snídaně by měla kromě cereálií obsahovat mléčné výrobky, ovoce, bílkoviny (jako je například vejce, maso, luštěniny, ořechy… dle preference chutí) a dostatek tekutin. 

nestle

Celozrnná mouka, důležitá ingredience

Snídaňové cereálie jsou vyrobeny převážně z obilovin a jsou nejen chutné – když k nim přidáte mléko nebo jogurt, oříšky a ovoce, poskytnou vám a ostatním členům rodiny množství živin včetně sacharidů, bílkovin, tuků, vlákniny, vitamínů a minerálních látek. Pokud si navíc vyberete cereálie s obsahem celozrnné mouky, poskytnete svému tělu ještě více toho, co potřebuje, jelikož obsahují všechny části zrna.

Některé cereálie například obsahují přidaný vápník, který je potřebný pro normální růst a vývoj kostí dětí. Spolu s mlékem jsou tak ještě prospěšnější. Hlavní složkou cereálií jsou obiloviny. Obsahují také cukr, který se používá hlavně pro vylepšení barvy, vzhledu a chuti.

Jak vybírat snídaňové cereálie?

Důležité je, aby cereálie byly s obsahem celozrnné mouky. Celozrnné obilniny obsahují celé zrno se všemi živinami. Na rozdíl od zpracovaných obilnin z nich nic nebylo odebrané.  Potraviny s obsahem celozrnné mouky jsou důležitou částí různorodé a vyvážené stravy pro celou rodinu – a také výborně chutnají!

Dívejte se na složení, vybírejte cereálie bez umělých aromat.

Nebojte se cukru, cukr konzervuje, dává tvar, pěknou zlatou barvu a samozřejmě sladší chuť, kterou mají v oblibě jak dospělí, tak i děti.

 

nestleNaším tipem jsou cereálie Nestlé Nesquik - cereálie bez umělých aromat, kde je celozrnná mouka ingrediencí číslo jedna.

 

Věděli jste, že? Nedávná evropská studie mládeže ve věku od 12 do 17 let ukázala, že ti, kteří pravidelně snídají cereálie, přijímají více vápníku než jejich vrstevníci, kteří snídají něco jiného. Jejich snídaně obsahuje také více hořčíku, vitamínů B jako jsou riboflavin (vitamín B2), vitamín B12 nebo více vlákniny.*

Zajímavé tipy najdete na www.nestle-cereals.com/cz/cs

*Michaels N, De Henauw S, Breidenassel C et al (2015) European adolescent ready-to-eat-cereal (RTEC) consumers have a healthier dietary intake and body composition compared with non-RTEC consumers. Eur J Nutr. Jun;54(4):653-64.

 

 

Ať vám neujde soutěž s cereáliemi Nestlé!

Jak se zapojit do soutěže s Nestlé?

1. Kupte soutěžní balení cereálií Nestlé. Nezapomeňte si uschovat doklad o koupi soutěžního balení.

2. Zaregistrujte unikátní kód ze soutěžního balení zde a ihned zjistěte, zda vyhráváte 1 000 Kč!

3. Nakonec všechny zaregistrované kódy budou zahrnuty do slosování o hlavní výhry: 10 x 10 000 Kč!

Více informací najdete na www.nestle-cereals-lottery.com/cz