To jsou hezké vzpomínky na dětství, co nám napsala čtenářka eli.emanuela. A ještě další věci si můžete přečíst v tomto příspěvku.

Trošku mi to připomíná vlastní dětství, kdy mi sestra občas něco „ukradla“. :-) Moc děkuju za příspěvek, milá eli.emanuelo.


Když jsem byla ještě puberťačka, nechtěla jsem půjčovat oblečení. Doma jsme se my - holky o oblečení věčně praly a pravidelně si dělaly naschvály. Byla to taková dobrodružná hra - počkat si, až se ta druhá obleče a nebude hrozit, že půjde znovu do skříně, pak se tam proplížit, něco sebrat a rychle zmizet do školy, než si toho „okradená“ všimne. Pravým uměním bylo daný kousek vrátit dřív, než to sestřička zjistí. Byly jsme takové záškodnice a šlo nám to. Tušily jsme, že náš šatník čelí pravidelným náletům, ale důkaz chyběl. Až jednou... To bylo nečekaně nějaké školní focení a corpus delicti byl nechtěně na světě. :) Když jsme pak začaly žít odděleně, najednou nám přišlo, že máme strašně málo oblečení, že nám chybí spousta věcí pro nejrůznější příležitosti. Společné (byť nedobrovolně společné) šatníky měly své kouzlo. :)

Co bych asi nikdy nepůjčila, jsou věci osobní hygieny - kartáček na zuby, kuličkový deodorant a tak. Ale ostatní věci půjčím ráda, když je druhý potřebuje. Jen s autem je problém - je manželovo (já neřídím), ale o dovolení se mí přátelé ptají mně. Já slíbím, jdu to domluvit s mužem, ten není nadšen, ale co už, jednou za čas... Jenže i přes prosby pak najde auto předělané - rádio přeladěné, sedadla jinak nastavená, zpětná zrcátka jinak natočená... Zařekne se, že už auto nikdy nepůjčí, ale příště o půjčení prosí někdo jiný, slibuje, že vše vrátí do původního stavu, a vše se opakuje. Takže možná za čas bych tu mohla psát, že u nás doma se nepůjčuje auto.

Auto je sice hodně drahá záležitost, ale znám lidi, kteří půjčí i vlastní byt. Toto po nás ještě nikdo nechtěl, ale nevím, jak bych v takové situaci zareagovala, přeci jen byt je něco osobního, soukromého. Ten bych asi jen tak nepůjčila... I když toho, že by mi ho pak nevrátili jako třeba knížku, bych se neobávala. :)

S přáním pěkného dne

eli.emanuela

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne je: Co byste nikdy nikomu nepůjčila?

  • Máte něco, co byste opravdu nikomu nepůjčila?
  • Proč?
  • Jakou máte zkušenost s půjčováním?
  • Vrací se vám věci, nebo spíš naopak?
  • Co nejcennějšího jste kdy někomu půjčila?

Pište, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás získá dárek: knížku Putování s knihou (autoři P. Kovařík, B. Frajerová). Příspěvky posílejte dnes do 14.30 hodin. Těším se, adresu už znáte: redakce@zena-in.cz, heslo PŮJČOVÁNÍ. Moc děkuju za vaše příspěvky!

pujc

Reklama