Tereza přišla za tragických okolností o otce. Bylo naprostou samozřejmostí, že byla matce v té době největší oporou. Dokonce se opět vrátila do rodného hnízda. Myslela si, že pomůže mamince se dostat z nejhoršího a vrátí se zpět do svého života, ale nestalo se tak, ač už by tolik chtěla.

Po smrti manžela jí nezbyl nikdo jiný kromě jediné dcery. To si Tereza uvědomovala, proto chtěla být pro svou maminku maximální možnou oporou v těch těžkých chvílích. Jelikož to matka nesla opravdu špatně, Tereza s ní setrvávala déle, než měla v plánu. Po celou dobu si myslela, že už to nebude dlouho trvat a vše se vrátí do „normálu“. To se ale spletla. Už je to rok a Tereza se stále do svého života nevrátila. Ne dobrovolně, ale na přání své matky.

Mohlo by vás zajímat:

Již několikrát Tereza chtěla odejít, ale její maminka vždy naříkala, ať ještě zůstane, že to bez ní nezvládne. Dokonce našla matce i psychologa, který jí měl pomoci. Zprvu se zdálo, že to byl správný krok kupředu. Matka se značně zlepšila, ale kdykoliv Tereza nahodila, že už by se ráda vrátila do svého bytu, máma se sesypala. Z toho důvodu Tereza už rok po jejím boku zůstává.

mother

Tereza nemůže jít ani po práci s přáteli ven. Maminka jí ihned volá, kde je, co dělá, proč není doma. Když dcera řekne, že se jde bavit, opět ztropí scénu. „Je to šílený, ale stejně nemám srdce odejít. Teď je to od ní ale sprosté vydírání. I když si to uvědomuju, stejně ji nemůžu nechat samotnou. Pohádáme se, zabalím si, dostaví se výčitky, takže si opět vybalím. Takhle je to neustále dokola. Je mi jí prostě líto.“

Nenechte si ujít:

Reklama