Nevím jestli to projde, ale ještě jednou k tématu.

Jak už jsem řekla, můj švagr je gynekolog porodník. Než odešel rodit malé kanaďany, pracoval v kutnohorské nemocnici a měl nepřeberné množství historek ze své praxe. Dovolila jsem si jich pár interpretovat pro všeobecné obveselení tak, jak je dával on k dobru.

Jako porodník byl švagr vyhlášený pro svůj citlivý přístup a nebylo divu, že se k němu pacientky jen hrnuly a když emigroval, tak se povídalo, že dámská polovička Kutné Hory plakala. Jednou také rodil jednu pacientku „ze známosti“. Byla do velice distinguovaná dáma, která si dávala pozor na svou image vyšší společnosti. Jenže když došlo na lámání chleba a porod se chýlil ke konci, milá přecitlivělá dáma vyla jako šakal a všeobecně dávala najevo své utrpení. Milý švagr chtěl budoucí matičku uchlácholit a proto přistoupil a pohladil ji po ruce se slovy: „Klid maminko, už to brzo bude a vám se uleví.“ Milá dáma ruku chytla a zahryzla se do jeho předloktí. Dámě se ulevilo, ale švagr nosil ruku zavázanou ještě 14 dní. Po propuštění z nemocnice kdykoliv měla dáma s kočárkem švagra potkat na ulici, propadala panice a dávala se na úprk i s kočárkem.

Do porodnice chodili na praxi studenti medicíny a švagr měl za úkol brát je na vizity a zkoušet jejich připravenost na reálná život. Jednou takhle přistoupili k lůžku budoucí matky, švagr odhrnul přikrývku a pravil ke studentům: „Vidíte? Tady nám už teče voda.“ V tu chvíli se vymrštil jeden ze studentů přiskočil k umyvadlu a začal zběsile utahovat kohoutek.

A do třetice všeho dobrého. Jednou u něho rodila dívčina snědé pleti a zřejmě byla s jeho výkonem velice spokojena, protože mu sestra doručila dopis tohoto znění: „Děkuju vám pane doktor, žeste mně tak dobře zešil, příště kvám přídu zasejc.“ Ten dopis byl na utrženém kusu toaletního papíru, ale určitě mu nechyběla upřimnost.

K dokreslení pohledu z druhé strany jen dodám, že 14 dní po emigraci švagra přišla jedna z jeho pacientek k nám domů a žádala o vydání bonboniery a lahve šampaňského, které dostal jako poděkování, neboť si to prý zaručeně neodvezl s sebou. I toto přináší život.

Vikina007

Milá Vikino, teda, ty jsi neuvěřitelná zásobárna! Moc jsem se pobavila, díky... :o)))