5ea6cd376a0adobrazek.png
Foto: Shutterstock

Po ročním vztahu se rozhodli, že je ten pravý čas pro společné bydlení. Pronajali si malý byt, ale příliš často se v něm nepotkávali. Ona odcházela do práce brzy ráno, on se vracel pozdě večer, o víkendu většinou zase odjížděli každý za svými rodiči. Proto si byli vzácní a užívali si na každou společnou chvíli. Většinou je ale trávili mimo domov. Zašli si na večeři, do kina, sportovat… Proto když je v polovině března po půl roce společného bydlení doma uvěznila epidemie koronaviru, těšila se na příjemnou změnu. Bude se svou láskou trávit 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

„On pracoval z domova, já do práce nesměla kvůli karanténě. Zpočátku bylo vše v nejlepším pořádku. Dopřávali jsme si společné dlouhé snídaně, obědvali spolu, pomilovali se uprostřed pracovní doby, večer se dívali na seriály. Jenže už po týdnu nás pomalu začala přepadat ponorka,“ svěřuje se Zuzana, která si najednou víc a víc všímala partnerových nedostatků. Stejně jako on těch jejích.

Stále častěji ji kritizoval, hlavně kvůli úklidu. „Když jsme předtím v podstatě nebyli doma, nebyla šance udělat nepořádek. Ten teď ale narůstal kosmickou rychlostí. Já si po sobě všechno většinou uklízím, ale Radek? To je bordelář par excellence! Sám nic nudělá, ale tvrdí, že v nepořádku žít nedokáže. Ten, kdo to má ale uklízet, je podle něj ženská! Navíc začal kouřit v bytě, protože to při práci prostě potřebuje. Když jsem mu řekla, že mi to vadí, tak jen odpověděl, ať se s tím smířím. Že nebude vždy skákat, jak si písknu. Je to i jeho byt,“ popisuje stále častější hádky, které se týkaly i dalších věcí.

„Začal být naprosto nesnesitelný. Vadilo mu, když jsem si přes den pustila hudbu, volala si s kamarádkou, nebo uklízela. Potřeboval se soustředit na práci, což mu v mé přítomnosti v tak malém bytě evidentně nešlo. A tak byl protivný, podrážděný, stačila mu pak už i drobnost. Na jednu stranu chápu, že byl ve stresu. Ale na druhou stranu – to bych měla snášet takové chování vždy, když by byl v nepohodě?“ ptá se Zuzana s tím, že jí stačily tři týdny, aby nalezla odpověď. S přítelem se rozešla a vrátila se zpět ke svým rodičům. A on se zase odstěhoval k těm svým.

Máte pocit, že karanténa zničila Zuzaně vztah? Ona to vidí jinak. „Jsem za ni naopak vděčná. Už takhle brzy mi pomohla odhalit Radkovu skutečnou tvář. Je to cholerik, šovinista a lenoch,“ dodává.

Čtěte také:

Reklama