Zkušenost z darování krve své kamarádky poslala k dnešnímu tématu čtenářka Pinokio. Sama krev dávat nemůže a váží si každého, kdo to dělá...

Jaké peripetie podstupuje člověk při prvním odběru při darování krve, to si přečtěte v příspěvku čtenářky Pinokio...


Dobrý den,
nedávno mě kamarádka přemluvila, abych s ní šla jako doprovod k jejímu prvnímu darování krve.Musely jsme tam být na vražedných šest hodin.Podotýkám ráno.Když jsem přišli do nemocnice, moc mě potěšilo, kolik tam bylo lidí.Kamarádka absolvovala vyplnění dotazníku, pak jsme hodinu čekaly než ji zavolají na zkušební vzorek krve.Poté se šla najíst.Pak jsme opět čekaly, tentokrát hodinu a půl, jestli bude vyhovovat.Poté se musela postavit do fronty, kde čekala, až jí vezmou krev.Krev byla úspěšně vzata a opět jsme čekaly na potvrzení o účasti, aby jí v práci proplatili paragraf.Řekla jsem jí, že jestli budeme čekat ještě na něco, tak ji zabiju.Nezklamala mě.Šly jsme do pokladny pro šedesátikorunovou stravenku.Marně jsem ji přesvědčovala, že jí tu šedesátikorunu dám, jako vyjádření mého obdivu.
Co jsem tím, ale chtěla říct.Lidi, kteří darujete krev, moc si vás vážím, že tohle všechno vydržíte, opravdu se před vámi skláním.Já krev darovat bohužel nemůžu.Děkuji člověku, díky kterému mi na Áru mohli dát krev.Bez vás bych totiž byla v pytli.Ještě jednou moc díky všem odvážným.
Pinokio

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. února 2012: Dárcovství krve

  • Jste dárkyní krve?
  • Jaký byl váš první odběr?
  • Kolik jste již absolvovala odběrů?
  • A pokud nejste dárkyní – proč? A uvažovala jste o tomto dárcovství?

Své příspěvky mi formou příběhů posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 21. 2. 2012 do 15.30 hodin. Z přispěvatelek vyberu jednu, kterou ocením krásným dárkem: doplněk stravy OptiTensin pro optimální krevní tlak. Pokud ale chcete mít šanci získat tento dárek, ať jsou vaše příspěvky dlouhé alespoň jako tento odstavec textu.

OptiTesin

Reklama