603f8f86ec440obrazek.png
V naší soutěži jsme vyzvali čtenářky, aby nám napsaly, jaký je jejich ideální čas strávený s dětmi a hrou LEGO® City. Zajímalo nás, jak děti motivuje a co by s novou stavebnicí šlo postavit. Vybrali jsme deset příběhů, které odměníme stavebnicí LEGO® City Rodinný dům.

603f90682a2a9obrazek.pngHana K.
Jsem přesvědčená, že v této době by mé dítko postavilo dům se zahradou někde na samotě u lesa s rybníkem. Včera mi zrovna takové jedno krásné stavení namalovala. V dnešní době, kdy máme být všichni doma, děti totiž netouží být u počítače, koukat na televizní pořady, ale chtějí zábavu, pohyb a volnost. S dcerou bych určitě postavila velký, prosklený dům plný slunce a světla, na který by navazovala zahrada, a za plotem by byl les s krásný rybník. Střecha domu by byla porostlá trávou, mechem a sukulenty. Na nákup bych do vesničky vzala dceru LEGO elektromobilem. Ať žije dětská fantazie....

603f90763a99dobrazek.pngMonika D.
Naši kluci mají tuto stavebnici v oblibě, mají doma celou řadu LEGA. Když si s ní začnou hrát, jsou naprosto v klidu a vymýšlejí různé zábavné příběhy. Nejčastěji si hrajou s LEGEM, kde jsou hlavně autíčka, letadla a kde můžou stavět baráčky. Dokonce si staví i celá sídliště, kde nezapomenou postavit i obchůdek. Obchody má nejraději ten mladší, hraje si na to, že může prodávat různé zboží, lidé si k němu chodí na nákupy. Mají i velké parkoviště pro své zákazníky. Nedávno je napadlo postavit si zase letiště i s odbavením na dovolenou. Hrají si, že letí k moři na dovolenou. Mají postavený i bazén, velkou pláž u moře s lehátky a slunečníky. Nezapomínají na různé skluzavky, které si vyrábí zase z jiných předmětů co doma najdou. Občas je to sranda je pozorovat, člověk si říká, kde se v nich bere tolik nápadů.

603f908496623obrazek.pngJana B.
Hru Lego City bych si se svými dvěma dcerkami užila i přesto, že nebydlíme ve městě, ale na vesnici. Když slyším město a vidím dotyčné LEGO... určitě by příběh začal tím, že pojedeme do města k babičce na návštěvu. Tam vyrazíme autem z LEGA. Pak navštívíme zábavný dům, kde si budeme společně hrát a prožijeme krásné chvíle - samozřejmě si budeme hrát v domě z LEGA, vybaveným hračkami. Pak si koupíme něco dobrého k snědku. Dáme si svačinku venku na lavičce u zábavního parku. Při tom si pohrajeme s pejskem. Budem koukat jak kluci hrají hokej... k tomu si půjčíme brusle z LEGA s Elzou co máme doma a zabruslíme si taky. Výlet zakončíme posezením u babičky a zpáteční cestou domů. Vzhledem k tomu, že pořád řešíme práci a školu, moc bychom si hraní užili a já bych ocenila, že  budu mít o důvod víc vyčlenit čas který budu trávit se svými miláčky.
603f8fb95fc6dobrazek.png

603f909d58f01obrazek.pngJana E.
Náš syn už jako malý moc rád stavěl se stavebnicí LEGO, proseděl u ní hodiny a hodiny, až se mu to stalo osudným, Vystudoval střední a vysokou školu stavební a stal se z něj stavbyvedoucí. Nyní už je z něj též otec, ale jeho láska ke stavebnici Lego pořád trvá. Už jich má doma několik a staví z ní se svými ratolestmi. Jeho snem by bylo postavit s nimi každou stavbu, kterou ve své firmě postaví ve skutečnosti a zrealizuje a ukázat jim zábavnou formou, co vlastně v té práci dělá. Moc by se mu líbilo, aby i jeho děti a naše vnoučata měla ke stavění z LEGA tak kladný vztah jako on. Oba totiž víme, jak taková stavebnice pomáhá nenásilnou a zábavnou formou rozvíjet představivost, fantazii i šikovnost.

603f90a530516obrazek.pngLucie B.
Moji kluci - manžel i synové - se nejvíce vyřádí s hasiči a policií z LEGO City. Neustále u nás něco hoří nebo se krade. Většinou to dopadne tak, že nešikovní zloději při krádeži podpálí budovu a musí tak vyrazit policie i hasiči. Zloději následně putují za mříže, budovy jsou uhašené, opravené a auta zaparkovaná. Občas se stane, že musí vyrazit na pomoc i policejní vrtulník nebo policejní psi. Také se stává, že začne hořet postel a pak probíhá záchrana veškerých polštářů a plyšáku. A při poruše je nutné postavit i autodílnu a následně všechna auta musí projít servisní prohlídkou a výměnou pneumatik. Policisté chodí také na jídlo a nakupovat, takže občas najdu policejní panáčky i mezi rohlíky.

603f90ac044c4obrazek.pngEva M.
Kája objevil svět LEGA v roce 2015, kdy ho dostal k prvním narozeninám. Protože je od malička manuálně šikovný a vynalézavý kluk, drží se ho to dosud. Začali jsme u Dupla a teď, v 7 letech, má rád City. Zatím si postavil hasičskou a policejní stanici. Takže hlavně hasíme požáry, zachraňujeme kočičky ze stromů a chytáme zloděje, které pak zavíráme do vězení. Občas se ale najde někdo, kdo lumpy z vězení vysvobodí a pak začíná honička. Zatím vše dobře končí a policii se podaří uprchlé vězně chytit a opět zavřít. Postupně chceme rozšiřovat město a hrát si na běžný každodenní život. Takže by byl super obchod s potravinami a drogerií * škola, s panem učitelem a kamarády * restaurace, kde se dají pořádat setkání s přáteli * nemocnice, kde nám pomohou * hřiště, kde si můžeme hrát a smát * letiště a nádraží, ať můžeme za zážitky cestovat.... nic není pro dítě lepší než představivost, tvoření, zábava, smích....
603f901e5dc63obrazek.png

603f90ba1416fobrazek.pngLudmila N.
Moje vnoučata LEGO milují. A já jen žasnu, jakou fantazií jsou děti obdařeny. Nemůžu sdílet příběhy, které bych se svými dětmi pomocí LEGA oživila... Nejdou předem vymyslet. Vždy to vyplyne z toho, co děti během dne posbíraly a zúročí to ve hře. Takže mám jen příběhy, které už u nás doma LEGO zažilo.. Postavili jsme školku, kam chodily všechny děti z města :), kde s dětmi žily i zvířátka a na školní zahradě stálo zmrzlinářské auto a kornouty se studenou dobrotou byly zadarmo. Postavili jsme město pro mimozemšťany, aby měli kde žít, až k nám, na Zemi, zabloudí. Hráli jsme si na katastrofu. Postavili jsme jen trosky domů, jak po zemětřesení a kolem jezdili hasiči a policie a zachraňovali jsme lidi. Sanity je vozily do nemocnice... A nejraději stavíme domy s parkem a květinami. Nedaleko je pláž a tam klouzačky do vody. Lidé si hrají s pejsky, holčička zve návštěvy do svého karavanu.. LEGO u nás mají rády děti a hrají si s ním i dospělí. Sama za sebe můžu říct, že ráda děti posouchám, když plánují, co dalšího přistavíme a proč... způsob jejich uvažování je čistý a moc hezký. A jediné, co „proti téhle stavebnici mám“ je fakt, že děti nechtějí rozebírat, co už postavili. Proto jsou pokojíčky mých vnoučat zaplněné domy, loděmi, auty. A bude hůř!

603f90c125c10obrazek.pngRomana J.
My teď s vnoučkem hodně virtuálně cestujeme. Má teprve 2,5 roku, ale je to čipera. Takže vyrazíme autem k moři, cestou tankujeme benzín, platíme hotově i kartou, vybalíme v hotelu a frčíme na pláž, kde se „vykoupeme“ u kuchyňské linky, na gauči v obýváku se opalujeme, zajdeme na kávičku do restaurace - je to zábava na celé dopoledne. Největší legrace je, když mě upozorní, že se musím na sluníčku namazat nebo otočit na druhou stranu, abych se dobře opálila. Cinká jako výtah, pípne na bezkontaktní placení, je to zlatíčko a postavili bychom si celý letní resort!

603f90c663c32obrazek.pngSlávka L.
Vnouček Lukášek dělí příbuzné a známé podle toho, zda mají doma výtah (rozuměj zda se k nim jezdí výtahem) a ty, co doma výtah nemají, tudíž méně oblíbené. Bydlíme v domku bez výtahu, tak jsme museli nabídnout nějaké další bonusy jako kočičku, zahradu, sekání trávy a pod. A protože chceme, aby se mu u nás líbilo a byl u nás rád a občas u nás i přespával, děda mu udělal takový model věže s výtahem. Děda se tak rázem zařadil mezi velmi mezi oblíbené a i moje vyhlášené lívanečky s tvarohem a borůvkami mi pomohly vždy jen na chvili. Věž s výtahem nepřekonaly. Ale kdybych si já s ním mohla z LEGA postavit nějakou nějakou vícepatrovou s výtahem, určitě bych stoupla v hierarchii a patřila k jeho „nejmilejším babičkám “, jak mi občas říká.
603f8feb5ab26obrazek.png

603f90cc5dce6obrazek.pngVladislava Š.
Se svojí vnučkou bych postavila město plné zvířátek, květin a zábavních parků. Byl by tam park s rozkvetlými stromy, zoo, veliká bobová dráha a také nemocnice, kde by se rodily děti, pejsci a kočičky a také by se tam sestřičky staraly o dědečka po infarktu. Určitě by nesmělo chybět ani pořádné hasičské auto a velikánská škola i školka pro všude pobíhající a učící se děti. Možná bychom tam vtěsnaly i kadeřnictví, velikánský obchod a vlaky s nádražím, výpravčím a veselou paní pokladní. A to je vše, co jsme s vnučkou právě překotně vymyslely.

pic1.jpg

Více o nových stavebnicích řady LEGO® City a společném hraní si přečtěte ZDE.
60254d9801ad2obrazek.png

Reklama