Tesco navýší všechny dary svých zákazníků o 10 % v hotovosti na podporu činnosti potravinových bank. Do sbírky se zapojili také známé osobnosti. V pražském hypermarketu Tesco ve Vršovicích přišli podpořit dobrou věc herci Jan Teplý a Martin Preiss a zakladatelka a výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti Lucie Mádlová.
te1.jpg
Dostat jídlo, ale také základní drogerii k těm, kteří to nejvíce potřebují, to je hlavním smyslem Sbírky potravin. Sbírka potravin je jednou z největších charitativních akcí v České republice a jsou do ní po celé zemi zapojeny tisíce lidí z řad dobrovolníků, zaměstnanců prodejen a neziskových organizací. Během soboty Češi darovali celkem 318 tun zboží, z toho 32 tun základních hygienických potřeb.

te3.jpg„Koronavirová krize trápí Česko již více než rok, což má za následek zvýšení počtu lidí, kteří jsou v tíživé životní situaci a bezodkladně potřebují naši pomoc. Proto si velmi vážím obrovské solidarity zákazníků, kteří opět potvrdili, že mají velké srdce a dokážou pomoci těm nejranitelnějším skupinám. Velké poděkování patří všem dárcům, podporovatelům, ale samozřejmě také kolegům v obchodech a skvělým dobrovolníkům za jejich úžasnou pomoc a zajištění hladkého průběhu Sbírky. Tesco navíc všechny zákaznické dary navýší o 10 % na podporu činnosti potravinových bank,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka společnosti Tesco Česká republika.

Darované zboží se nyní převáží do skladů potravinových bank, odkud se následně bude distribuovat přes více než 800 odběratelských charitativních organizací všem potřebným. Potraviny pomohou opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým a tělesným postižením. Cesta potravin je díky této spolupráci krátká a na místo určení se dostanou ve chvíli, kdy jsou potřeba.

Zákazníci, kterým to čas nedovolil, a během soboty se nedostali do obchodů, mohou nadále darovat potraviny i z pohodlí svého domova. Online Sbírka potravin probíhá až do neděle 2. května pomocí online virtuálních Balíčků pomoci v rámci služby Tesco Online nákupy i služby Tesco Zásilka. Díky těmto předpřipraveným balíčkům koupí zákazníci přesně to, co klienti charitativních organizací potřebují nejvíce, a to jedním klikem na tomto odkazu.

Tesco pomáhá potravinovým bankám a lidem v nouzi

Tesco se již 8 let zapojuje do potravinových sbírek v celé České republice a pomáhá tak poskytnout potraviny těm, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Díky štědrosti zákazníků se podařilo v uplynulém roce darovat potravinovým bankám v rámci předvánoční Sbírky potravin více než 369 000 porcí jídla pro lidi v nouzi. Tesco následně navýšilo dary svých zákazníků o 20 % a darovalo potravinovým bankám potraviny a drogerii v hodnotě 950 000 Kč. V průběhu dubna a května 2020 Tesco potravinovým bankám poskytlo mimořádnou potravinovou pomoc v hodnotě 4 500 000 Kč. V létě 2020 pak Tesco uspořádalo vůbec největší a nejdelší potravinovou sbírku ve střední Evropě, při které zákazníci darovali téměř 50 000 porcí jídla lidem v nouzi. Tesco nadále pravidelně daruje ze všech svých prodejen přebytky potravin. V loňském kalendářním roce potravinové banky odebraly z obchodů Tesco 1 178 tun potravin.
te2.jpg
Více informací o sbírce potravin najdete na itesco.cz/sbirka-potravin nebo na sbirkapotravin.cz.
6087f941dba44obrazek.png

Reklama