Růže. Je křehká a jedinečná. A ne nadarmo se o ní říká, že vám přivolá lásku. Tato květina toho ale umí mnohem víc. Dokáže vykouzlit i zdravou a krásnou pleť. Jinými slovy – růžová voda je zázrak.

rose

O růži se říká, že je královnou všech květin. A ještě aby ne! Umí toho tolik – hydratovat, tonizovat, vyživit, zpevnit kontury tváře, rozjasnit, zklidnit i tu nejcitlivější pokožku, urychlovat hojení, bojovat s volnými radikály a škodlivým prostředí, které má neblahý vliv na pleť, zvládne prý dokonce zafixovat make-up, léčit jizvy a poranění, bojuje proti akné a oživuje stárnoucí pleť... A tím výčet úžasných vlastností této růžové vody nekončí. Jejích skvělých vlastností si byla vědoma i královna Kleopatra, a tak je růže nejstarší používanou květovou vodou vůbec.

rose

Není růže jako růže

rose

Druhů růží je více jak sto. Nejvyhledávanější je však stolistá a damašská. Setkat se můžete také s růží májovou, vinnou, alpskou nebo například šípkovou.

Květy růží se sbírají po ránu, nejlépe v nejteplejších dnech, a vyrábí se z nich buď růžová voda, nebo olej, který je ještě vzácnější. Nejdelší tradici má výroba ve Francii. Značky typu Chanel, Dior nebo Lancôme si dokonce šlechtí vlastní odrůdy a vlastnosti růží testují a dovádí k naprosté dokonalosti. Olej, který je považován za velmi vzácný artikl ke svému vzniku potřebuje obrovské množství květů (na pět mililitrů se musí vydestilovat cca 10 000 květů).

rose

Růže a krása

Teploty pomalu stoupají, a tak si naše pleť zaslouží pravidelnou dávku osvěžení. Proč?

  • Růžová mlha ve spreji je skvělým pomocníkem, který osvěží během pár vteřin celý obličej, dekolt, krk i třeba ruce.
  • roseStejně tak růže v podobě tonika nebo pleťové vody. Obsahuje vysoké množství vitamínu C, který chrání pleť před ostrým slunečním zářením. Využívejte po opalování.
  • „Růžovka“ chrání pleť před výskytem pigmentových skvrn a stahuje póry.
  • Voda z růží je skvělým rozjasňovačem, takže pokud toužíte v teplých měsících trochu odlehčit svému kosmetickému rituálu, vyměňte klasický make-up za tónovaný krém a pleť rozjasněte tímto růžovým zázrakem.
  • Trápí vás v létě suché vlasy? Nastříkejte si růžovou vodu jemně ke kořínkům a vmasírujte.
  • Kruhy pod očima růžová voda také zmírňuje. Udělejte si po ránu rychlý obklad v podobě namočených odličovacích tampónků do růžové vody nebo tonika, nechte působit alespoň 10 minut a budete vypadat dokonale odpočinutě!
  • Máte depku nebo léčíte zlomené srdce? Je prokázáno, že vůně růží pomáhá od těchto duševních neduhů.

Nezapomeňte si přečíst: