missoni

Úpletové oblečení slaví velký návrat. A nejen v zimních kolekcích. Díky moderním technologiím může být úplet jako pavučinka. Vzdušný, lehoučký a hlavně pohodlný. Přesně takový, jaký se hodí do teplých dnů. Inspirujte se u Missoni, mistra úpletu.

Už legendární Coco Chanel věděla, že z úpletu se dá vyrobit takřka všechno. Když začala z žerzejového úpletu, (původně určeného pro výrobu spodního prádla), vytvářet úžasně pohodlné kostýmky, šaty a svetříky, možná ani netušila, jakou tím rozpoutá revoluci v odívání.

Od té doby „ušel“ úplet dlouhou cestu, ale nikdy nepřestal návrháře inspirovat. Zatímco někteří  s ním jen občas „koketují“, jiní na něm postavili kariéru. Mezi nejznámější a nejstarší značky, které to s úpletem opravdu umí, patří určitě Missoni. Pro ni typický „klikyhák“ pozná určitě každý.

Ale jak už to chodí, s jedním vzorem si nikdo dlouho nevystačí a musí hledat stále nové zdroje nápadů. A tak se Missoni vypravila do Mexika a pro svou novou kolekci na jaro/léto 2016 si vypůjčila tradiční vzory. Nejen proužky, ale i složité žakáry, ažury a třásně. To vše v překrásných barevných kombinacích, ale v netypické modro-bílé.

missoni

Podívejte se na několik zajímavých kousků z této kolekce.

Dokážete si představit úplet v letním šatníku? Nosíte ho ráda, nebo se mu spíš vyhýbáte? Vybrala byste si něco z těchto modelů? Napište nám svůj názor.

Foto: Facebook Missoni

Čtěte také:

Reklama