v1.jpg

Náš krk a naše hlasivky jsou každý den vystavovány velké zátěži. Smog, zakouřené prostředí, klimatizované místnosti s příliš suchým vzduchem, extrémní námaha daná například profesí učitele, herce, moderátora, školitele nebo zpěváka, kdy hlasivky pracují celé hodiny, to vše může vyvolat nepříjemné pocity v ústech a krku. Obdobně je tomu i v jarním období, kdy se příroda probouzí k životu, vše nádherně kvete, voní a vzduch je plný pylů. Lehká pylová zrnka jsou unášena větrem a dostávají se i do našich domovů. Je to  období, které je jednou z největších zátěží pro náš krk a hlasivky. 

v2.jpg

Islandský lišejník
Lišejníky jsou jedněmi z nejstarších rostlin. Odhaduje se, že některé exempláře například v Arktidě jsou staré až 4000 let. Jsou také známé pro svoji houževnatost a obrovskou odolnost. Islandský lišejník (Pukléřka islandská) dokáže přežít i v extrémních podmínkách hornatých oblastí severních zemí. Dokonce jako jeden z mála roste i na lávových polích na Islandu. Již v 17. století jej lidé využívali jako potravinu, mleli z něj mouku, smíchávali s jinými druhy a vyráběli sušenky a vánoční cukroví. Od 18. století se s ním můžeme setkat v různých lékopisech, kdy se stal velmi ceněnou léčivkou zejména pro svůj pozitivní vliv na sliznici úst, krku a podporu imunitu. V suchém stavu islandský lišejník obsahuje více jak 80 % mucinu, který se v našem těle vyskytuje zejména ve slinách a sliznicích. Hlenovité látky islandského lišejníku ulpívají na povrchu sliznice a působí příznivě na dýchací cesty, krk a hlasivky.

v3.jpg

Řada doplňků stravy Vocal přináší kombinaci extraktu z islandského lišejníku, vitaminu C a zinku. Lišejník má příznivý vliv na krk i hlasivky a pozitivně ovlivňuje dýchací cesty.  V kombinaci s vitaminem C a zinkem podporuje imunitu organismu. Je možné si vybrat ze třech příchutí: jahoda, černý rybíz nebo máta. Pastilky mají měkčí soft formu, která je v ústech velmi příjemná a oblíbená. Všechny výrobky jsou doporučené pro dospělé a děti od 4 let. Pastilky Vocal neobsahují cukry, proto jsou vhodné i pro diabetiky.

v4.jpg

Doplněk stravy Vocal HA s příchutí máty obsahuje navíc kyselinu hyaluronovou. 

Krk a hlasivky zatěžujeme každý den, proto bychom jim měli dodat potřebnou péči.  

62613b644855fobrazek.jpg
Doplněk stravy