podzim

Podzim se kvapem blíží a venkovní teploty příliš nedovolují mít otevřená okna dokořán od rána až do večera, povlávající záclony, čerstvé květiny ve váze a sluneční paprsky ve vašem domově, protože přesně takhle nějak voní léto. Pojďme se proto pomalu naladit na teplejší a zemitější období. I to je totiž báječné, a tak romantické...

Žádné depky, podzim má neskutečné kouzlo! Podzim je o hřejivých barvách, svařeném víně, huňatých teplých materiálech, šustění listí a bušení kapek deště do oken. A ano, počasí občas není příliš vlídné, o to víc se pak můžete těšit do teplého a útulného domova. Takže, čím si svou byt či dům trochu podzimně vyladit?

podzim

  • Vyměňte vzdušné a lehké závěsy za ty, co jsou vyrobené z těžších materiálů. Nejen, že jsou opticky hřejivější, ale navíc vám do místnosti nepronikne žádný průvan nebo zima ze špatně zavřeného okna.
  • Tou nejtradičnější a nejlepší vychytávkou pro podzim a zimu jsou bezesporu svíčky. Chcete-li poskytnout vašemu domovu hřejivé zlatavé teplo, zapalte svíčku. Její měkké světlo prozáří váš byt a dodá útulnou atmosféru. Věděli jste ale, že kupované parafínové svíčky uvolňují do vzduchu toxiny, které nejsou pro lidský organismus zdravé? A že jsou některé svíčky vyráběny s knoty obsahující olovo? Máme pro vás dobrou zprávu! Včelí vosk je výbornou alternativou a díky němu dáte parafínu lehce sbohem. Ale! Kromě toho, že neobsahuje toxiny, funguje navíc jako přírodní čistička vzduchu.

podzim

  • Velkým dekor trendem jsou kožešiny a deky s dlouhým chlupem. První zmíněné „pohoďte“ před krbem, u televize nebo vedle postele. Dekou zas ozdobte gauč nebo křeslo a až opravdu „přituhne“, zachumlejte se do ní. Uvidíte, že je to jako kdyby vás někdo (nebo něco) objalo.
  • Podzim je o tlumených barvách, jako je hnědá, žlutá nebo tmavě červená. Pokud ale těmto barvám neholdujete, nebraňte se odstínům krémové, růžové nebo modré.

podzim

  • podzimJídelní stůl už si po létě zaslouží nějaký „nový outfit“ - rozuměj ubrus. Světlé látky by měly vystřídat tmavší. Co takhle lahvově zelená, námořnická modrá nebo ocelově šedivá? V kombinaci se svíčkami a jednoduchými talíři, budete stolovat jako králové.
  • Vyrazte s dětmi nebo jen sama s partnerem do přírody a nasbírejte si do vázy nebo mísy trochu přírodního dekoru. Čas kaštanů, ořechů, větví a barevných listů započal... Ale pozor. Nenechte takové doplňky na jednom místě příliš dlouho, je to lapač prachu.
  • To, že začíná nová sezona, neznamená, že je čas sklidit ovocné mísy a vytáhnout je zase až na Štědrý den. Naopak! Cpěte se vitamíny o sto šest. Ozdobte svou kuchyň, jídelnu nebo obývací pokoj citrusy, jablky, ořechy, sušenými plody a žijte zdravě po celý rok.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Mohlo by vás také zajímat:

Reklama